Zauberwald Lenzerheide. Festiwal światła i muzyki.

13.12.2019 rozpoczął się Festiwal Lenzerheide. Jest to zimowa wersja minifestiwali jakie znamy w Szwajcarii. „Zaczarowany las“ (Zauberwald) to najbardziej znana jego część.

W środku lasu stoją instalacje świetlne, które można podziwiać, czasami dotknąć i się nimi pobawić. W reklamie napisano, że jest to fascynacja dla wszystkich zmysłów. I rzeczywiście! Oprócz „światełek“ można usłyszeć dźwięki jakie wydaje las, jak nasze buty skrzypią na śniegu (w niektórych miejscach umocowane są mikrofony tuż przy ziemi), uspokajająca muzyka leci z głośników, a miłe dla ucha głosy powtarzają mantrę o miłości do siebie i świata wokół. Pomyślałby kto, że to dla „nawiedzonych osób“. Nie, kochani! Całość to tak wspaniały pozytywny efekt, że każda instruktorka medytacji albo psycholożka, poleciłaby tam wizytę dla całej rodziny bez mrugnięcia okiem 😉

Ale to nie jest „tylko dla dorosłych“! Wręcz przeciwnie. Będąc tam w sobotę z moją córką, spotykałyśmy przeważnie rodziny z dziećmi w różnym wieku. Światła i dźwięki (a także gdzie-nie-gdzie zapachy) to odkrywanie świata dla wszystkich. A dla tych najmłodszych jest plac zabaw, który zmienia kolory i „śmiesznie kwiczy“.

Magiczny las dba także o wasze podniebienie. W przyległej wiosce znajdziecie kulinarne specjalności kuchni kantonalnej, ale nie tylko. Ceny? Jak na jarmarkach. Trzeba się przygotować… Gernsternsuppe (taki nasz krupnik) – 8,50, Flamkuchen – 15,00, Keiserschmarren – 10,00, Gluhwein od 5 CHF.

O 18.00 startuje repertuar dla dzieci. Opowiadanie bajek, muzyka, zabawy… My trafiłyśmy na duet Boni Koller & Elena Mpintsis. Przedstawienie takie trochę nierealne dla dorosłych, ale dzieciakom strasznie się podobało.

O 20.15 są już „dorosłe“ koncerty szwajcarskich gwiazd takich jak Stress, Manillio, Pegasus, czy 77 Bombay Street. Cały program TUTAJ.

A teraz konkrety!

Otwarte: Codziennie do 30.12.2019 od 17.00 do 23.00

Bilety: Na stronie internetowej znajdziecie bilety za 28.00 dla osoby dorosłej, 15.00 dla młodocianych (11-15 lat). ABSOLUTNIE NIE! Przejdźcie się do wieczornej kasy i zapłaćcie 20 CHF za wstęp. 8 franków wiele nie robi, ale wierzcie, przyda się Wam na ciepłą zupę. Poza tym, przy płatności kartą doliczane jest 0,80. Z jakiej bajki, nie wiem. Nie kupujcie też kombi-biletów z hotelem. Wychodzi dużo drożej. Ja kombi już nie znalazłam -i dzięki Bogu- bo pani w informacji turystycznej mi doradziła tę Abendkasse.

Abendkasse znajduje się na przystanku Lenzerheide La Riva, zaraz przy jeziorze Heidsee. Jezioro jest teraz zamarznięte, a mała drewniana budka niech Was nie odstrasza.

20191214_Zauberwald 2019_JoannaRutkoSeitler_-2

Bilety kupić można także przy głównym wejściu. Ale nie wiem w jakiej cenie.

Dojazd: Autobusy do Lenzerheide kursują regularnie z Chur, Tiefencastel i Davos.
Na http://www.postauto.ch można znaleźć plan i ofertę kombi- bilet na busa i zniżkę na wejściówkę do lasu.

W Lenzerheide dostępnych jest kilka publicznych, płatnych miejsc parkingowych:
Parking samochodowy Fadail 5CHF / pojazd, od 23 wieczorem zakaz parkowania w nocy.
Bezpłatny transfer (17:30 – 22:00, co 15 minut) lub 15 minut spacerem.

Parking Juliera i Alloda w centrum Lenzerheide – 10 minut spacerem. Clavadoiras przy zjeździe do Lantsch / Lenz.

W razie, gdybyście chcieli nocować TUTAJ propozycja. Przyjemnego pobytu.

Więcej fotek TUTAJ.

 

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.