Z siekierą na ludzi…

Od wczoraj internet pulsuje swoim życiem o tym, co zdarzyło się we Flums w kantonie St.Gallen. Szwajcaria to kraj policyjny i naprawdę rzadko zdarzają się tego typu ekscesy. Otóż wczoraj wieczorem około godziny 20.05, młody napastnik z siekierą, zaatakował młode małżeństwo z ośmiomiesięcznym dzieckiem w wózku, ciężko raniąc oboje. Dziecko wypadło z wózka, ale nic mu się nie stało. Do zdarzenia doszło przy placu Pocztowym we Flums.

Świadkowie zdarzenia, którzy widzieli zajście, szybko zareagowali, niestety i oni odnieśli ciężkie rany. Przestępca ukradł auto owych świadków i oddalił się w stronę Walensee. Na Ganischastrasse próbował popełnić samobójstwo, powodując wypadek drogowy. W pełni zdezelowane auto zostawił na środku ulicy i udał się na piechotę w stronę stacji benzynowej Agrola. Tam zranił dwie następne osoby, siedzące w samochodzie, na szczęście mogły one uciec i schować się w sklepie. Policjanci, którzy zostali wezwani do akcji poszukiwawczej przestępcy, zareagowali na wołania pomocy ze sklepu. Młodego mężczyznę nakryto, gdy próbował ukraść następne auto. Nie słuchał poleceń policji, a ująć go można było dopiero przy zastosowaniu elektroszokującej i  palnej broni.

Jak podał Stephan Ramseyer na porannej konferencji prasowej o godz. 10.00- chodzi o siedemnastolatka, łotewskiego pochodzenia, który przybył do Szwajcarii w 2013 w ramach łączenia rodzin. Od tamtego czasu jest mieszkańcem Flums, jest w trakcie nauki zawodu, posiada pozwolenie B i do tej pory, poza młodzieńczymi wybrykami, nie był karany. Wiadomo tylko, że z powodu osobistych problemów jest pod opieką szkolnego psychologa, a we wrześniu tego roku szkoła zawodowa, do której uczęszcza, zgłosiła, że użył przemocy. Po interwencji policji, oskarżyciel nie złożył pozwu o ukaranie młodzieniaszka.

W tym momencie Łotysz znajduje się w areszcie, oskarżony jest o próby zabójstwa i wykroczeń przeciwko ustawie o ruchu drogowym.

Jak podaje policja- atak nie miał podłoża terrorystycznego, ale jakie motywy kierowały tym młodym człowiekiem, że popełnił kilka najcięższych przestępstw w jeden wieczór? Ciężka integracja? Trudne dzieciństwo? Narazie możemy sobie tylko gdybać. Kapo SG będzie na bierząco informować, a ja Was.

sie

Link do artykułu w języku niemieckim: https://www.polizeiticker.online/artikel/flums-sg-neue-details-zum-gewaltdelikt-109159

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.