Wywiady: Samanta Sochacka- Studio wokalne

Pani Samanta jest osobą, przez którą zdecydowałam się opublikować nowy cykl na blogu pod tytułem „Wywiady“. Będę miała przyjemność rozmowy z Polakami w Szwajcarii, którzy nie boją się biec w stronę swoich marzeń i się realizować w poniekąd obcym kraju. Chciałabym zaprezentować Wam osoby, które postawiły wszystko (lub prawie wszystko) na jedną kartę i otworzyły swój własny biznes.

Pani Samanta z wykształcenia jest piosenkarką i aktorką scen muzycznych. Skończyła również Szkołę Muzyczną I i II stopnia. Generalnie muzyka to całe jej życie już od najmłodszych lat. Udzielała lekcji śpiewu już w Krakowie i będąc tutaj bardzo jej tego brakowało. „To jest coś przy czym się spełniam“ – mówi i postanowiła założyć studio wokalne, w którym można nauczyć się śpiewu.

s5

Jak długo jesteś w Szwajcarii i co cię tu przywiodło?

Właśnie minęły dwa lata od mojego przyjazdu. Decyzja o wyjeździe była spontaniczna. Sprawdziłam kilka krajów, w tym Szwajcarię, która przykuła moją uwagę. Wstępnie miał być to wyjazd na rok. Zostałam wraz z mężem na dłużej.

W jakim zawodzie pracowałaś na samym początku pobytu i w jego późniejszym trakcie ?

Zaczynałam od pracy jako Au-Pair. Po przepracowanym roku postanowiłam zostać w Szwajcarii. W dalszym ciągu pracuję jako niania. Bardzo lubię pracę z dziećmi dlatego też chciałabym połączyć to z moją największą pasją jaką jest muzyka.

Założyłaś firmę. Skąd pomysł na nią i jakie były początki? 

Pomysł właściwie był w głowie od samego początku. Byłam bardzo zdeterminowana, aby kontynuować tutaj to, czym zajmowałam się już w Polsce. Na początku mojego pobytu, pracując jako Au-Pair, nie bardzo mogłam sobie pozwolić na realizację moich planów. Teraz, gdy zamieszkałam w Uster (kanton Zurych) mogłam zacząć działać. Otworzyłam studio. Początek jak zawsze w każdej dziedzinie nie jest łatwy. Ale nie od razu Rzym zbudowano. Jestem nastawiona bardzo pozytywnie i nie przeraża mnie ogrom pracy. Wydaje mi się ciekawym pomysłem udostępnienie przede wszystkim dla polskich dzieci możliwości udziału w zajęciach dodatkowych w języku polskim, możliwość obcowania z polską piosenką, muzyką. A dla mnie ta praca jest największym spełnieniem.

s7

Jaka jest grupa twoich klientów? (do kogo jest skierowana oferta? Dzieci, dorośli, Polacy, Szwajcarzy?)

Oferta skierowana jest do wszystkich Polaków mieszkających w Szwajcarii, którzy kochają muzykę. Wiek nie ma żadnego znaczenia! Ważne są chęci i zaangażowanie. Wtedy można zdziałać cuda. A poznanie swojego głosu i jego możliwości to naprawdę ciekawa i piękna przygoda, która daje wiele radości i satysfakcji.

Jaką radę dałabyś Polakom zakładającym swój własny biznes w Szwajcarii?

Przede wszystkim, żeby nie bali się podjąć ryzyka. Spotkają się na pewno z wieloma głosami na „nie”, ważnym jest jednak, aby posłuchać głosu swojego serca i wsłuchać się w potrzeby rynku.

Pani Samanta zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, które chcą się nauczyć śpiewać i podszkolić swoje umiejętności.  Wszelkie info na plakacie.

s6

http://nsstudiowokalne.pl/

https://www.facebook.com/nsstudiowokalne/

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.