Wywiady: DJ Matu

Dziś w serii Wywiady, rozmowa z młodym polskim Djem Mateuszem Kwaśniewskim, mieszkającym w Arbon w kantonie Thurgau. Jego specjalnością jest muzyka elektroniczna głównie Trance, szczególnie jego niekomercyjny undergroundowy styl progresywno-psychodeliczny tzw. Progressive Psytrance. Powoli czerpie on również inspiracje z takich stylów elektroniki jak House i Techno.

Jak długo jesteś w Szwajcarii i co cię tu przywiodło?

W Szwajcarii jestem od 8 lat. Przyjechałem tu ze względu na ojca, który już troszkę wcześniej tutaj pracował. Ściągnął mnie, mamę i brata, aby rodzina mogła być w komplecie oraz by zapewnić nam „lepsze życie“. Z mojej strony nie czułem żadnego przymusu, raczej próbę, przygodę…

W jakim zawodzie pracowałeś na samym początku pobytu i w jego późniejszym trakcie ?

Od 6 lat pracuje jako logistyk. 3 lata temu skończyłem w tym kierunku szwajcarską szkołę zawodową.

Jesteś Djem. Skąd pomysł na to i jakie były/są początki?

DJką zajmuję się od ponad roku. Traktuję to obecnie jako jedno z moich zainteresowań i realizuję się w tym stopniowo z cierpliwością do siebie, by któregoś dnia stało się to moim regularnym zajęciem. Początki w tej dziedzinie zawsze są ciekawe u każdego młodego Dja. To kwestia jak to mówią „znajomości“. Pierwszy raz na żywo zagrałem w tamtym roku w marcu. Nie był to klub, a raczej bar Nautilus, w którym decyzja o zagraniu tam mojego pierwszego seta zapadła spontanicznie. Była to moja pierwsza próba, która nie koniecznie odbyła się w najlepszej formie. Miejsce, jak i jego odbiorcy oczekiwali raczej innego stylu muzyki elektronicznej niż ten, w którym ja się specjalizuję. Ale nie żałuję dziś w ogóle, że się tam pojawiłem. Kolejne doświadczenie, wnioski na przyszłość i kolejna dawka motywacji, by dalej się rozwijać. Do dnia dzisiejszego udało mi się zagrać jeszcze kilka razy w takich klubach jak Raumstation w St. Gallen, Provisorium aka, Zur Wunderkammer w Bürglen oraz ostatnio bardziej w klimacie housowym w Ours Lounge w Arbon. Obecnie jest bardzo ciekawie, bo poznaję nowych ludzi, nowe style i krok po kroku się rozwijam, a jeszcze dużo do nauki zostało. Pojawiły się już w tym roku pierwsze pieniądze z tego zajęcia. Nie są oczywiście wielkie,  ale od czegoś zacząć trzeba😊. Dostałem już pierwszy Label na początek w NewAge Events, firmy należącej do mojego kolegi.

Jaka jest grupa twoich odbiorców?
Grupa odbiorców to przede wszystkim ludzie dorośli w młodym wieku, głównie Szwajcarzy.
Jaką radę dałabyś Polakom zakładającym swój własny biznes w Szwajcarii?
Nie nazwałbym mojego zajęcia obecnie biznesem, co nie świadczy o tym, że wkrótce nie chciałbym tego hobby bardziej rozwinąć. Szczerze powiem, że nie mam doświadczenia w prowadzeniu własnego „biznesu“ w Szwajcarii tak na poważnie. Troszkę obserwuję znajomych, działających w tej branży, ale niestety tu i teraz nie podam żadnych rad. Może wkrótce..😊

m3

Dj Matu nie posiada własnej strony internetowej, ale jeśli chcesz się z nim skontaktować, posiada profil na Facebooku i możesz do niego napisać.

W następnym odcinku również DJ, tym razem o innym profilu muzycznym.

Dzięki za rozmowę i poświęcony czas. Powodzenia!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.