Wywiady: DJ Hazel

21.04.2018 w klubie Hamam, czyli Polskim Disco w Lenzburgu gościł Dj Hazel. Miałam okazję przeprowadzić z nim krótką rozmowę, za co bardzo dziękuję.

Michał Orzechowski- bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Warszawie, która przyczyniła się do rozwoju jego zainteresowań na większą skalę. Studiował na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie kierunek „gospodarka turystyczna“, co zaowocowało tym, że oprócz Djki i produkcji muzycznej ma mały zajazd Mihałufka w Skępem.

Jest laureatem wielu nagród. Grał w klubach polskich i zagranicznych. Wystąpił na takich eventach jak Amsterdam Dance Mission, Sunrise with Ekwador, Viva Beach Party Sopot, Parada Wolności, ATB in Concert, Terminal Summer Beat, Independance, Sunshine Music Factory, Tunnel Electrocity i inne. Wielu z Was kojarzy go z klubu Ekwador w Manieczkach.

Auslanderka: Jesteś w Szwajcarii pierwszy raz. Z czym ci się do tej pory kojarzyła?

Hazel: Z nartami!

A nie z Frankiem?

Też, ale przede wszystkim z nartami, bo sam jeżdżę. A to, że pierwszy raz tu jestem to tak nie do końca. Kiedyś byłem na nartach w Ischgl (Austria) i zjechałem na stronę szwajcarską, ale na normalnym lądzie jestem pierwszy raz…

Na tym „lądzie“ co dzisiaj zobaczyłeś?

Byłem w Zurychu i zobaczyłem coś, czego jeszcze w życiu nie widziałem: jezioro, słońce, krótkie rękawki, krótkie spodenki, a w oddali góry i śnieg.

Czy planujesz jeszcze przyjazd do Helwecji? Może nie w sensie koncertowym, ale turystycznym…Zobaczyć Genewę, Lucernę czy coś innego?

Taaak. Jeśli czas na to pozwoli to przylecimy na parę dni, żeby cokolwiek zobaczyć. Marzy mi się Zurich nocą.

Dziś już się chyba nie uda…?

Chyba raczej nie. Ale dostałem propozycję grania na Streetparade. Niestety w Polsce sezon też jest napięty i mam dużo koncertów, ale jak dostanę konkretną propozycję, to przyjadę w sierpniu do Szwajcarii.

Nazywają cię „najszybsze ręce Europy“. Skąd to się wzięło? Podejrzewam, że od jakiejś nagrody, których masz na swoim koncie wiele…

Gdy zaczynałem grać, inwestowałem dużo w siebie, jeździłem po różnych konkursach, Zdobyłem 2 mistrzostwa Polski i wicemistrzostwo Europy. Wtedy mi właśnie tak te łapki latały. Grałem bardzo technicznie: szybkie zmiany, nosem przesuwałem suwaki, łokciem robiłem obroty i tak dalej. Teraz już tak nie gram, bo się skupiam na tym, czego publiczność chce.

Ze swoim bratem DJ Drumem tworzysz duet. Można Was czasem razem zobaczyć?

Mój brat gra na perkusji, ja na Keyboardzie, a w ogóle to jestem po klarnecie. Łączymy Keyboard, konsoletę i perkusję. Mamy w planie wprowadzić jeszcze saksofon, ale ten projekt zaistnieje dopiero chyba na jesieni.

Czekamy na zaproszenia.

Bartek pyta: Jak ci się podobało w zeszłym tygodniu na Energy 2000 w Katowicach?

Meeega! Szefostwo przykłada uwagę do szczegółów, wszystko jest super zorganizowane. Tam się świetnie gra, świetnie się czuje, a dobra organizacja przekłada się na dobre granie.

Mateusz pyta: Czy zagrasz coś z repertuaru Avicii?

Tak, zagram. Solidaryzujemy się ze wszystkimi didżejami i o północy robimy minutę ciszy. Wiem, że mamy imprezę, ale myślę, że każdy to uszanuje.

Gabrysia pyta: Czy przy takiej ilości koncertów masz jeszcze czas dla przyjaciół? A jej koleżanka podpytuje: Czy masz kobietę swojego życia?

Ciężko jest z tym czasem dla przyjaciół, ale spotykamy się w miarę możliwości, nawet w tygodniu. Co prawda nie są to spotkania typu grile, bo w sezonie letnim absolutnie nie mam na to czasu. W zeszłym roku na 62 dni w lipcu i w sierpniu miałem 58 koncertów. Ale musimy znajdować czas i dla przyjaciół, i dla rodziny…Tak, mam kobietę swojego życia, mam 18-miesięcznego synka Maksymiliana…

Ostatnie pytanie od Kingi: Co cię popchnęło w stronę muzyki?

U nas cała rodzina muzykuje. Mama, tata, wujkowie, po prostu wszyscy. Gdy ja i brat byliśmy mali, rodzice od razu posłali nas do szkoły muzycznej. Także my już od początku wiedzieliśmy, że nasze życie będzie jakoś z muzyką związane.

Więc po co były w ogóle te studia? Żeby coś studiować?

Nie, żeby mieć zawód jeśli z didżejką coś nie wyjdzie…

Aby sprawdzić, gdzie zagra Dj Hazel, śledźcie media:

facebook.com/DjHazelFanPage

http://www.instagram.com/dj_hazel

youtube.com/DjHazelOfizial

soundcloud.com/deejayhazel

Dziękuję za rozmowę, a publiczność dziękuje za występ. Życzymy dalszych kreatywnych koncertów, nowych nagród i wspaniałych imprez!

Fotki: http://djhazel.pl/gallery/, Joanna Rutko-Seitler i Ralph Schmid.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.