WunderBar, Arbon

w1

Znajduje się on przy samym jeziorze Bodeńskim. Posiada wielki ogródek, który jest umiłowany wręcz przez turystów i mieszkańców Arbon w lecie, gdyż można na nim nie tylko odpocząć, ale i w razie głodu- upiec sobie samemu kiełbaski. W zimie- zaoparzeni w kocyki, dostępne w barze, możemy obserwować nadjeziorne kaczki i spadający śnieg.

W Barze obowiązuje samoobsługa, jedynym serwisem, który udzielają pracownicy jest dostarczenie do stolika ciepłego posiłku. Płacimy gotówką lub kartami.

w2

Wunderbar posiada własny browar,  z którego można skosztować przepyszne piwo miodowe i zjeść tak zwane Antipasti firmy Ceposa. Polecam!

W roku 2015 brał udział w programie „ Mini Beiz, Dini Beiz”, w którym zajął niekoniecznie dobre miejsce, serwując gościom Chilli con Carne (9.50 mała porcja). Byłam, próbowałam, nie polecam. (Jeśli Chilli con Carne to tylko w Chilli Bar- ale o tym innym razem).

Jako, że szefowa  Eva jest aktorką, Wunderbar angażuje się w wydarzenia kulturalne w mieście: organizuje koncerty, wystawy, wspiera Muzeum Sauer…To właśnie Eva jest pomysłodawczynią Usestuehlete, o którym już pisałam…

W Arbon prawie w każdej knajpie można palić, ale nie tutaj! Dlatego bar jest tak lubiany przez rodziny z dziećmi. Dla pociech mamy tu materace, na których mogą się powygłupiać, ręcznie strugane piłkarzyki, kącik z książeczkami, misiami i maszyną do pisania, no i oczywiście lody Mövenpick, które sama uwielbiam (3.50 za gałkę).

Jest to nie tylko bar z restauracją, ale i hotel, który proponuje swoim gościom niezapomniane noclegi w dziesięciotonowych rurach betonowych. Koszt takiego noclegu dla dwóch osób to 120 fr, a dla jednej-80 fr ze śniadaniem.

rury

Wunderbar znajduje sie przy Weitegasse 8 (obok Sauer Museum) i jest czynny codziennie od 7.00 do północy, a w niedziele do 22.00

Uwaga: w sobotę 12.12.2015 od 20.00 koncert grupy Second Line.

Aktualne informacje o barze i hotelu na http://www.hotel-wunderbar.ch

Miłego!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.