Wielkanocny dłuugi weekend 2016

Pisałam już na fejsbukowym fanpejdżu, że nie na miejscu pisałby o imprezach weekendowych w nie-całe 24 godziny po zamachach w Belgii. Od Zurichu do Brukseli jednak mamy parę kilometrów, a życie toczy się dalej. Nie mniej jednak zachęcam do przystania na chwilę i przemyśleń nad kruchością życia…

Wielu z Was zostaje na Wielkanoc w Szwajcarii. Wielki piątek jest prawie dla wszystkich wolny, ale we wtorek trzeba znowu do pracy…

Z tej okazji wiele klubów przygotowało dla Was party wielkanocne…na przykład….ah, oh, od początku….

W środę w Rorschach, w Loewenbar (na przeciw Tally weil, przy głównej ulicy) karaoke…

Czwartek, 24.03.2016.

Niektórzy już wiedzą, że w lecie organizuję nad Bodeńskim PickNickJazz am See. (Niedługo będzie post na ten temat).Wyobraźcie sobie, że 2 tygodnie temu zatrudniłam pewną grupę na podstawie dwóch filmów. *biednych klipów.

Dziś właśnie w Arbon, w Triebwerk, przy…Bildstockstrasse 5, będzie koncert tej grupy.  Eugen*s CD Taufe. Otwarcie drzwi o 20.00, koncert o 21.30, wstęp 15 franiów.

W Gossau SG „Zielony czwartek“ czyli disko-błysko w BBC. 21.00 Butterbarcaffee.

W Treppenhaus, w Rorschach, muzyka z płyt. La Fete zacznie się o 21.00 i trwać będzie do….?

W St.Gallen idziemy od klubu do klubu i mamy bardzo dużo możliwości: Trischli, Elephant, Palace…Tam już trochę bardziej tego…w trampkach Cię nie przyjmą…no, chyba, że z tysiaka kosztują….

Zurich- o tym to nawet nie piszę. Tam co chwilę imprezy, które możecie sprawdzić Tu.

Wielki Piątek, 25.03.2016.

W Arbon rano spowiedź po polsku, droga krzyżowa dla dzieci po niemiecku (o 10.00) i dla dorosłych o 15.00- to dla tych poczciwych. Kto jednak do nich nie należy i chce się w Wielki Piątek zabawić…ok. Ale nie powiem, żeby się dużo działo, bo W.P. należy do dni wolnych od pracy i jest uwielbiany przez szwajcarską rodzinę .Przeważają koncerty w kościołach katolickich i ewangelickich (prawie w każdej większej wsi i mieście)…ale…! dostałam zaproszenie od znajomego do SG, do Grabenhalle. W piątek o 21.00 wystąpią tam…koledzy z koleżanką Miriam Sutter. To ona śpiewała w pierwszy piątek marca z moim mężem w St.Gallen… Tu zerknij.

Sobota, 26.03.2016. Na ten temat to już można trochę więcej powiedzieć… Ale oczywiście zaczniemy alfabetycznie…

A..a f Arbon kicha… ale na pyfko można wyjść: Sola, Obertor, RhaBarBar…

KreuzlingenHorst Klub, Kirchstrasse 1, Pink Street Boys (Island). O 20.00. Nie wiem jakim cudem chłopcy z ulicy mogą być różowi, ale zaprzeczyć się nie da, że pop i rock grają. Mieszkańcy- dajcie znać jak było!

W Rorschach w The Club– DJeje  prosto z Belgradu. Bad Copy!

klub26

Wil: Alternative coś tam, które mi zarzuca fejsa  fotkami i reklamami, a któremu odmówić nie mogę, zagra dla Was w Gare de Lion, przy Silostrasse 10, o godzinie 22.00. Szczegółowe info Tu.

Niedziela, 27.03.2016. Chcących iść do kościoła, zapraszam na Mszę w Arbon o 12.30.

A Wieczorem prawie we wszystkich klubach zaczyna sie popostowe życie.

Wszystkie możliwości w swoich regionach, możecie znaleźć na http://www.tagblatt.ch i http://www.zueritipp.ch pod hasłem Agenda. Ja polecę jedynie dyskotekę w klubie Fellini w Roggwil (SG). Będzie to fuzja trzech narodowości: polskiej, węgierskiej i bułgarskiej. Początek o 21.00, a zagra dla Was Dj Sady.

fe

Mi pozostaje już tylko życzyć Wam miłej zabawy i przede wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

 

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.