Wein Berneck

Dziś relacja z koncertu i reklama lokalu w jednym.

bernech

Wein Berneck, to lokal i sklep w jednym. Należy do spółdzielni winiarskiej tego regionu w kantonie St.Gallen. W sezonie zimowym organizuje rząd koncertów, które odbywają się w piątki wieczorową porą.

15.01.2016 grał tam mój mąż ze swoją grupą Stickerei Jazz Trio. O samej grupie już pisałam. Składa sie z trzech muzyków – pianisty, kontrabasisty i perkusisty. Na każdym koncercie towarzyszy im jakiś gość. Tym razem było ich dwóch- Eric Visscher, grający na Trombone (niestety nie znalazłam polskiego odpowiednika tej nazwy, ale jest to instrument dmuchany z rodziny puzonów) i Edo- Indonezyjski wokalista, mieszkąjacy na stałe w Austrii. Obaj muzycy zaskoczyli mnie bardzo. Występowali po raz pierwszy ze sobą i wspaniale się uzupełniali. Ale w jazzie właśnie o to chodzi. Umiejętność improwizacji to podstawa. Ba! Nawet z męża byłam zadowolona 🙂 Ostatnio przechodził załamanie muzyczne. Miał awersję do klawiszy i chciał już definitywnie skończyć z muzyką…przeszło mu na szczęście po wielu motywujących rozmowach i występach z profesjonalistami.

A wracając do Edo- bardzo pozytywnie zakręcony człowiek z pięknym głosem. Znam oczywiście wszystkie jazzowe standardy jak „All of me“, „Fly me to the moon“, „Sunny“ itp, ale w jego wykonaniu, odkryłam je na nowo. Edo zagra ze Stickerei raz jeszcze 6. maja w Hotelu Einstein w St. Gallen i tam będziecie mogli przekonać się sami o sile jego głosu.

Co do lokalu- jak sama nazwa mówi „Wein“… jest to mała winoteka, w której można się napić tego trunku, pochodzącego z produkcji regionalnych winiarzy.

Za lampkę białego wytrawnego- zapłacimy 5.00 fr., a za czerwone- w zależności od sortu od 5.00 do 7.00. Z czerwonych polecam Fass4, o karmelkowej nucie i przystępnej cenie 6 fr. za lampkę, a za butelkę 0,75l – 44.00.

Asortyment napoi jest bardzo ograniczony. Kawa, sok jabłkowy i pomarańczowy, Cola, woda mineralna- między 3 i 5 fr., piwa nie uraczysz.

Na mały głód można sobie zamówić talerz serów, szynki lub Pantli (suszona kiełbasa), zupkę lub Hongkong Würstli (pikantne parówki). Wszystko to kosztuje 8 fr., oprócz zupy, którą zjemy za 5fr. No cóż, kuchnia wykwintna nie jest, ale idziemy tam nie na kolację…

Knajpka jest otwarta od poniedziałku do piątku od 17.00 do 20.00 ( oprócz tych piątków, w których są koncerty) i w soboty między 9.00 a 12.00. Jak już wspomniałam- jest to także sklep, w którym możemy kupić wino regionalne. Cena różni się oczywiście między butelką wina kupowanego do domu, a tą do spożycia na miejscu. Spółdzielnia organizuje także degustacje. Jeśli chcecie zrobić oryginalny prezent, możecie zamówić tej osobie taką próbę trunków. Oferty znajdziecie na stronie internetowej http://www.wein-berneck.ch.

22.01. o 20.00 wystąpi tam Ravenking- grupa grająca bluesa, a 29.01. Arbon Süd- soul, pop, jazz i blues. Wszystkie terminy – także na stronie. Wstęp zawsze wolny, zbiórka do kapelusza.

Wein Berneck, Rathausplatz 7A, 9442 Berneck.

Miłych degustacji!

3 Kommentare

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.