Wein Berneck

Dziś relacja z koncertu i reklama lokalu w jednym.

bernech

Wein Berneck, to lokal i sklep w jednym. Należy do spółdzielni winiarskiej tego regionu w kantonie St.Gallen. W sezonie zimowym organizuje rząd koncertów, które odbywają się w piątki wieczorową porą.

15.01.2016 grał tam mój mąż ze swoją grupą Stickerei Jazz Trio. O samej grupie już pisałam. Składa sie z trzech muzyków – pianisty, kontrabasisty i perkusisty. Na każdym koncercie towarzyszy im jakiś gość. Tym razem było ich dwóch- Eric Visscher, grający na Trombone (niestety nie znalazłam polskiego odpowiednika tej nazwy, ale jest to instrument dmuchany z rodziny puzonów) i Edo- Indonezyjski wokalista, mieszkąjacy na stałe w Austrii. Obaj muzycy zaskoczyli mnie bardzo. Występowali po raz pierwszy ze sobą i wspaniale się uzupełniali. Ale w jazzie właśnie o to chodzi. Umiejętność improwizacji to podstawa. Ba! Nawet z męża byłam zadowolona 🙂 Ostatnio przechodził załamanie muzyczne. Miał awersję do klawiszy i chciał już definitywnie skończyć z muzyką…przeszło mu na szczęście po wielu motywujących rozmowach i występach z profesjonalistami.

A wracając do Edo- bardzo pozytywnie zakręcony człowiek z pięknym głosem. Znam oczywiście wszystkie jazzowe standardy jak „All of me“, „Fly me to the moon“, „Sunny“ itp, ale w jego wykonaniu, odkryłam je na nowo. Edo zagra ze Stickerei raz jeszcze 6. maja w Hotelu Einstein w St. Gallen i tam będziecie mogli przekonać się sami o sile jego głosu.

Co do lokalu- jak sama nazwa mówi „Wein“… jest to mała winoteka, w której można się napić tego trunku, pochodzącego z produkcji regionalnych winiarzy.

Za lampkę białego wytrawnego- zapłacimy 5.00 fr., a za czerwone- w zależności od sortu od 5.00 do 7.00. Z czerwonych polecam Fass4, o karmelkowej nucie i przystępnej cenie 6 fr. za lampkę, a za butelkę 0,75l – 44.00.

Asortyment napoi jest bardzo ograniczony. Kawa, sok jabłkowy i pomarańczowy, Cola, woda mineralna- między 3 i 5 fr., piwa nie uraczysz.

Na mały głód można sobie zamówić talerz serów, szynki lub Pantli (suszona kiełbasa), zupkę lub Hongkong Würstli (pikantne parówki). Wszystko to kosztuje 8 fr., oprócz zupy, którą zjemy za 5fr. No cóż, kuchnia wykwintna nie jest, ale idziemy tam nie na kolację…

Knajpka jest otwarta od poniedziałku do piątku od 17.00 do 20.00 ( oprócz tych piątków, w których są koncerty) i w soboty między 9.00 a 12.00. Jak już wspomniałam- jest to także sklep, w którym możemy kupić wino regionalne. Cena różni się oczywiście między butelką wina kupowanego do domu, a tą do spożycia na miejscu. Spółdzielnia organizuje także degustacje. Jeśli chcecie zrobić oryginalny prezent, możecie zamówić tej osobie taką próbę trunków. Oferty znajdziecie na stronie internetowej http://www.wein-berneck.ch.

22.01. o 20.00 wystąpi tam Ravenking- grupa grająca bluesa, a 29.01. Arbon Süd- soul, pop, jazz i blues. Wszystkie terminy – także na stronie. Wstęp zawsze wolny, zbiórka do kapelusza.

Wein Berneck, Rathausplatz 7A, 9442 Berneck.

Miłych degustacji!

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.