Weekendowo-imprezowo

Witam Was wszystkich po przerwie urlopowej. Mam nadzieję, że miło spędziliście czas. Co po niektórzy mają jeszcze ponad tydzień na leżing/plażing, bowiem rok szkolny zaczyna się w Helwecji od 15.08. I ja jestem w gronie tych szczęśliwców, ale niestety, wielu z Was pozostało w tym pięknym kraju i dopytuje się o propozycje weekendowe. A pierwszy weekend sierpnia zapowiada sie dość obiecująco we wszystkich regionach Szwajcarii i poza jej granicami.

Czwartek 4.08.2016.

Avenches. Rock Oz Arenes 2016. Festiwal, który zaczął się już 3.08. 35 Grup muzycznych na jednej scenie, tym Robert Plant, Patricia Kaas i inni. Informacje TU

Gossau. Rock On Festival. Informacje znajdziecie TU.

W niemieckim Friedrichshafen od zeszłego tygodnia odbywa się Kulturufer. Impreza jak najbardziej duża, obejmująca prawie całe miasto. A na niej, oprócz jarmarków, lunaparku i imprez okolicznościowych dla całej rodziny, także różnego rodzaju koncerty.  Info TU. Jak dojechać? Ano najlepiej wybrać się do Romanshorn i stamtąd promem. Kursuje co pół godziny, a bilet to ok 20 chf. Ale uwaga! Dojazd autem do samego Romanshorn będzie w ten weekend utrudniony, gdyż i to miasto ma party na wielką skalę.

Sommernachtfest zaczyna się również dziś, a zakończy się w sobotę fajerwerkami. Koszt we czwartek to 25 chf, a bilet kombinowany na czw. i sob. to 30 frania. W piątek wejście gratis. Wszelkie info TU.

Piątek, 5.08.2016

Arbon. Fiesta Espanola na Fishmarktplatz.

fiesta

 

W ramach Rock On Festival Gossau, wystąpią dla Was dziewczyny z Back:N:Black. Jest to cover AC/DC, znany już w Ostschweiz z występów m.in. w arbońskim Billard Pub.

Początek koncertu o 23.30.Bilety można nabyć na ticketcorner.ch lub w kasie przy wejściu. Bilet 3-dniowy to wydatek 94 frania.

Lustenau. Klub Sender, wspólnie z Havana Club organizują imprezę kubańską, na której zagra zespół Rico i Benny Alvarez. Początek o 21.00 przy Hofsteigstrasse 54.

Romanshorn. Bistro Panem, korzystając z okazji, że przy Hafenstrasse jest jarmark, organizuje noc z Djem. Początek o 20.30 a imprezę poprowadzi Dj Shakim-B.

Sargans. Out in the Gurin 2016. Czyli festiwal muzyczny w bardzo interesującym wydaniu. Ceny: na 1 dzień/ 25,00, na 2 dni/39,00. W niedzielę wstęp wolny. Miejsce: Rheinaustrasse.

Sobota, 6.08.2016.

Altnau. Klub S-ka, przy Güttingerstrasse 1, obchodzi swoje 10! urodziny. Z tej okazji przygotował program dla odwiedzających, którym nie zabraknie dobrej muzyki i hektolitrów piwa. Wstęp jest wolny, a początek już o 10.00. TU info.

Wil. Gare de Lion i Fete de Lion, stworzyły wspólnie festiwal kulturowy, na którym nie zabraknie międzynarodowych wykonawców. Wszelkie informacje TU.

Winterthur. W Bolero Club, przy Untere Vogelsangstrasse 10:

winti

W Zurichu Royal Regge Festival w klubie Escherwyss, przy Hardstrasse 305. Bilety znajdziecie na http://www.startickets.ch.

A w klubie Exil, przy Hardstrasse 245.Indie Rock Summerparty. Jakby komuś się Regge nie podobało, to na drugą imprezę ma tylko rzut kamieniem. Początek 23.00.

Niedziela, 7.08.2016.

Tu i ówdzie nadal festiwale, albo ich końcówki, a w Arbon w ramach 7. PickNickJazz am See, wystąpi grupa, która z jazzem nic wspólnego nie ma. Ashbury Road, to jak najbardziej rockowe brzmienia z okolic Rheintal. Początek o 15.00, w pawilonie muzycznym przy porcie, wstęp wolny, składka do kapelusza.

Wszystkie festiwale w Szwajcarii znajdziecie pod tym Linkiem.

Już 9.08. 2016 zaczyna się kolejny duży festiwal. Tym razem w Schaffhausen. Nosi nazwę Stars in Town i możecie Tutaj podpatrzeć kto gra.

Organizatorzy Polskiej Nocy w Zurichu znają już datę kolejnej polskiej imprezy. 17.09.2016 w klubie Sektor 11 spotkają się rodacy.

yh

Życzę wszystkim udanego weekendu, a kto wie, może jeszcze urlopu…

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.