Weekendowo-Fashingowo

Do Waszego użytku oddaję kolejny post weekendowo-imprezowy nieco wcześniej niż zwykle, a to z tego względu, iż w paru miejscach w Szwajcarii rozpoczyna się karnawał, a tłusty czwartek jest jego początkiem. Wielu Helwetów na ten czas bierze urlop, by móc w pełni w nim uczestniczyć. Jeżeli i Wy macie wolne lub macie możliwość wyczarowania trochę czasu, koniecznie wybierzcie się do Lucerny. Tam bowiem odbywa się drugi co do wielkości karnawał w Szwajcarii i zarazem największy w Centralnej części tego kraju. Już o 5 rano rusza cała impreza i współczuję osobom, które tam mieszkają lub pracują. Sama brałam udział w Fasnachcie w Lucernie i Sursee jako pracownik, i przyrzekłam sobie, że już więcej tego nie zrobię. Życie jednak płata figle i od 3 lat pracuję przy Fasnacht Arbon. Opis karnawału i relacja z imprezy pojawiła się już na blogu. Zajrzyj tu. Program w Lucernie znajdziesz na https://luzerner-fasnacht.ch/.

W Solothurn Fasnacht rozpoczyna się również o 5 rano we Czwartek. Cały program tutaj.

A w Arbon w Hafenkneipe, przy Metzgergasse 1, każdego dnia od 16.00 do późnych godzin nocnych…

d5

Piątek 24.02.2017.

Amriswil. W Stage 8580:

st1

Gossau SG. Bal maskowy w BBC.

bbc

Hard. Austria. Tu wystąpi Duo, Dwóch braci z Niederlandów, którzy są Djami.

hard

Luzern. Kto ma już po 2 dniach dosyć karnawału, może się wybrać na koncert punkowy NH3. Też łup, łup, ale trochę inne. Musikzentrum Sedel, Sedelstrasse 7, początek o 21.00. A w Bar 59, przy Industriestrasse 5, Goa Party. Od 22.00 grać będą dla Was DJs Madness Express (E), Black Fusion, Thitrix & Geometrico, Mel & Maus, Superfly.

Niederwil SO. Zabawa w remizie w temacie Disko-funky lat 70tych. Wstęp po 15 CHF, początek o 20.00. Informacje.

Roggwil SG. Klub Fellini zaprasza 40-latków na parkiet.fel

St.Gallen. W Kugl, bal maskowy z mottem Superhelden. Początek o 23.00, a info tutaj.

sg1

Zurich. Alte Kaserne, przy Kanonenstrasse 16 zaprasza na Electro Swing Night. Początek o 23.00. A w Kongresshaus, przy Gotthardstrasse 5, Salsafestival.

zh1

W Mascotte Club (Theaterstrasse 10)  o 19.00 wystąpi Underskin. Bilety są dostępne tu.  A w Provitreff takie cuda:

zh2

Sobota, 25.02.2017.

Aarau. W klubie Schlaflos, wystąpi…nawet nie wiem, jak to wypowiedzieć. Zobaczcie sami.

aa

Amriswil. W Amri`s Musik Bar-Ladies Night. Męski striptiz.

amris

A w Stage:

am

Cham ZG. W Lorzensaal, przy Dorfplatz 3, Odbędzie się imprezka z orkiestrami dętymi. Dowiedziałam się akurat, że obstawiamy ten Event, więc może się tam spotkamy. Początek o 20.00. Uwaga! Nie ma już biletów grupowych. Wieczorem można kupić 1 bilet na osobę. Informacje.

Chur. W Palazzo, przy Seilerbahnweg 9, El Reggeaton Party. Wstęp od 22.00 za 15 CHF.

chur

Davos. Cava Club.

dav

Heiden. Polsko-Szwajcarskie Stowarzyszenie Ostschweiz zaprasza na Ostatki. Ilość miejsc ograniczona, więc rezerwacja niezbędna.

heiden

St.Gallen. W Affekt Bar takie kwiatki:

sg2

Elephant zaprasza na disco lat 90tych. Wystąpi Mr. President.

sg3

W Raumstation:

sg4

Vaduz. W Esquire Bar, przy Aeulestrasse 51 odbędzie się Party w stylu Gatsbiego, czyli w stylu lat 20tych. Początek już o 19.00.

Weinfelden.

zh3

Winterthur. Alte Kaserne Kulturzentrum zaprasza na Barfuss-disco. Początek 19.30, a wszelkie informacje tu.

A w Wetzikon w Hall of Fame:

wetyZurich. W Mundwerk Kulturbiotop, przy Dörflistrasse 76, wystąpi NH3 i Zirka. Początek o 22.00, wstęp za 15 Frania, koncerty od 23.00. W Moods zaś:

zh4

Niedziela 26.02.2017 zapowiada się w Zurichu. Na Bürgliplatz odbędzie się Black Nose Day. Jest to impreza dla całej rodziny poświęcona walce z rzadkimi chorobami. Wstęp jest wolny, a początek o 13.00. A w Hallenstadion wystąpi The Weekend. Biletów jest jeszcze garstka, więc warto się pospieszyć. Początek o 19.00, a bilety tu.

W przyszły weekend największa impreza w Regionie Ostschweiz to Fasnacht Arbon. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę czasu w piątek na komedyszoł, w sobotę na bal maskowy dla dzieci lub/i dla dorosłych, a w niedzielę na paradę przebierańców. Spotkać się nie będzie trudno, gdyż będę na każdej z możliwych imprez. Team Seitler/Schmid obstawia bowiem Fasnacht Arbon, jak i tę sobotnią imprezę w Cham.

Życzę wszystkim udanego weekendu.

fasnachtImprezy w Waszym regionie znajdziecie na http://www.usgang.ch.

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.