Weekendowo 22/23 września.

18 września (akurat w moje urodziny) pewien popularny polski portal podał, że 23 września 2017 nastąpi kolejny koniec świata. Tym razem jednak – jak twierdzi pisarz David Meade – informacja jest pewna, a dowody niepodważalne. Meade podkreśla także, że amerykański rząd wie o wszystkim, ale milczy, nie chcąc siać paniki. Swoje przemyślenia zawarł dodatkowo w książce „Planet X: The 2017 arrival”.•

Tak więc nie chcę Was straszyć, ale szybko trzeba dobrą bibę zrobić. A wybrać możecie tu:

Czwartek, 21.09.2017

Arbon. Od 17.09 do 15.10. trwa Arbonale, a na niej wystawa przy jeziorze różnych przedziwnych instrumentów wydających dźwięki. Wstęp oczywiście wolny, przednia zabawa dla dzieci i dorosłych, oczywiście jeśli tylko pogoda dopisze.

Bronschofen Koło Wil SG. Od wczoraj do 24.9 potrwa Polski tydzień. Restauracja Pfeffermühle, zaprasza na pierogi, gołąbki, śledziki i inne polskie specyjały.

pf

Genewa. W Montreaux Jazz Cafe, na lotnisku:

ge

Od środy trwa Milano Fasion Week. Impreza, na którą zjeżdżają sławy z całego świata, nie tylko mody. Podejrzewam, że o hotel już ciężko, ale jeśli chcecie zrobić sobie jednodniową wycieczkę- to wcale nie aż tak daleko, a wybrać się warto. Dni mody, potrwają do 26.09.

Piątek, 22.09.2017

Adiswil. Jazz and Photo im Stahlwerk. Soodring 36. Początek o 20:00, wstęp wolny.

Arbon. Otwarcie Presswerk, budynku, w którym będą się odbywać wszystkie większe imprezy. O 20:30 zagra tu Baschi. Bilety można nabyć tu, a w sobotę i niedzielę występy dzieci ze szkoły muzycznej i tanecznej.

a

W Bregenz, przy porcie:

bre

Frauenfeld. W Schlosskeller, dzieci urodzone we wrześniu i mające już 18 lat, mogą świętować swoje urodziny. Dostaną wejściówkę za darmo i flaszeczkę prosecco. Pozostali dyszka za wjazd.

fr

Kriens, Pilatusmarkt. Wybór Miss Szwajcarii centralnej i imprezy przyległe.

lu

Luzern. 3 największe centra kulturowe, SüdpolSedel i Luzerner Theater stworzyły pierwszy w swoim rodzaju projekt. Co się stanie, gdy muzycy rokowi, połączą swoje siły z głosami operetkowymi i grą aktorską? Wejdź w odnośniki i sprawdź cały program: kto z kim i dlaczego. Występy różnorodnych mieszanek artystycznych potrwają do 30.09.

Wil SG. Gare de Lion. Od 21.00 występ Jas Crew. Wstęp 25 CHF.

Thun. W Legacyclub, przy Scheibenstrasse 63, od 22:00:

th

W Zug, w Galvanik, również impreza. Początek o 21:00, a bilety tu.

z

Zurych. Alte Kaserne. Electro Swing Night z DJ ZsuZsu. Początek o 23:00, wstęp wolny.

 

Sobota, 23.09.2017.

Austria. W St. Gallenkirch, przy Silvretta Montafon odbędzie się pokaz lotnictwa. Z Redbullem, bo przecież on dodaje skrzydeł. Początek o 12:30 – info.

Zaś w Club Blue w Lustenau:

bl

Altnau SG. W klubie S-KA o 21:00 wystąpi Hot Lake Sushi.

Amriswil. Dla fanów dwu- i czterokółek…56 wyścigi Moto-Cross. Fajna sprawa. Byłam na nich w zeszłym roku i było na co popatrzeć. Początek imprezy już wcześnie rano na Spitzerüti. Zaś wieczorem w Stage 8580:

am

Baden. Casino:

b

Basel. O 23:00 w  Nordstern, przy Westquaistrasse 19, wystąpi Jimi Jules. Bilety.

Bern.Dachstock Reitschule, przy Neubrückstrasse 8, Les Belles de Nuit //Pilocka Krach, C.Love, Audiophil, Lila Hart. Początek o 23:00.

Buchs SG.Gate 7, Mühleäulestrasse 4, początek o 22:00.

bu

Frauenfeld. Ölfleck.

frGlarus. The Club przy Holenstein zaprasza na imprezę pod tytułem Hangover. Co się tam będzie działo? Sama nazwa wskazuje. Początek o 22:00.

Gossau SG. BBC zaprasza na dzienne party. Start o 14:00.

bbc

Luzern. W KKL o 20:00 koncert Dutch Swing College Band. Bilety.

Payerne. O 16:00 wystąpią nasi polscy Lasowiacy.

p

Rapperswil. Polskie muzeum zaprasza:

rap

Schüpfheim 6170. Entlebucher Alpabfahrt Schüpfheim. Jest to co roczne zganianie krów z pastwisk na okres zimowy, połączone z imprezami folklorystycznymi. Kawałek prawdziwej Szwajcarii w jednym małym miejscu. Początek o 10:00.

Solothurn. W Konzertfabrik Kofmehl, wystąpi zespół Eluveitie. Początek o 19:00, a bilety tu.

St.Gallen. Paul, Bahnhofstrasse 15:

s

Wil SG. Gare de Lion. Saisonstart: The Masterplan – Indie Disco! Początek o 22:00, wstęp gratis. Silostrasse 10.

Winterthur. W Eulachhalle, przyWartstrasse 73, Koncert Papa Roach. Bilety tu,początek o 19:00. Zaś w Salzhaus IPOP 2000. Czyli Hity z satelity. Początek o 22:00 a więcej info o imprezach na http://www.salzhaus.ch.

Mamy tych polskich weekendów tyle, że aż tylko jeść. W Hegi Castle, przy Hegifeld Strasse 125, przez weekend będzie królować kuchnia ukraińska i polska. Info.

Zurych. The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2017. Wszelkie info tutaj.

Alte Kaserne. O 23:00 -Live Spirit (Live Psy & Progressive Trance).

Zaś w klubie P1 (Dübendorf):

p1

A w MIMOS możliwość wzięcia kursu Flamenco.

mim

Wtorek, 26.09.2017

Lasowiacy zapraszają do tańca. „Zapraszamy wszystkich chetnych do Polonijnego Zespołu Tańca. Nigdy nie tańczyłeś? No to czas zacząć, a potem to już tylko wspaniała zabawa.“ -Brzmi hasło. Offenhalle, Wehntalerstrasse 634, 8046 Zürich. W godzinach od 20:00 do 22:30.

Środa, 27.09.2017

ba

Arbon. W każdą środę od 19:00 nowy Ours Club, znajdujący się na Haupstrasse 31 (z tyłu za Dennerem), organizuje partyjki darta. W weekendy zaś dyskoteki DJami.

dde.jpg

Thun. Legacyclub, Scheibenstrasse 63. Od 19:00 Maleehuana Live in Concert.

Czwartek, 28.09.2017

Lugano. W Jazz in Bess, przy Via Besso 42a, wystąpi Jean-Paul Brodbeck Trio. Polecałam już w zeszłym roku ich koncerty, więc jeśli macie ochotę posłuchać dobrego jazzu w młodym wykonaniu, to zapraszam serdecznie. Początek o 21.00. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie jeszcze zagrają, listę znajdziecie na fanpejdżu tu, Zdradzę tylko, że za miesiąc będą w Arbon. A tu krótka nutka: https://youtu.be/hDhoFmouI4A

Schaffhausen. Muzyka na ulicy. początek o 19:00.

sh

W Weinfelden rozpoczyna się Wega, czyli Turgałowskie targi jesienne. (Wybaczcie spolszczoną pisownię, ale mam jakiś drobny problem z odmianą). Targi potrwają do 2.10, a cały program znajdziecie na http://www.wega.ch.

Wetzikon. Hall of Fame:

ha

Miłego weekendu. Jeżeli koniec świata nie nastąpi, to już w następny czwartek, kolejne propozycje balangowe.

•Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news-koniec-swiata-juz-w-sobote,nId,2441878#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.