Walmendingerhorn-Góra panoramiczna w Austrii

Walmendinger Horn (także Walmendingerhorn) znajduje się na wysokości 1990 m nad poziomem morza w Alpach Algawskich w rejonie Vorarlberg, w Austrii. Wznosi się na północnej stronie Kleinwalsertal na zachód od Mittelberg o wysokości 1215 m. Północy obszar wpada do doliny Schwarzwasserbach, w kierunku południowym i wschodnim do doliny Breitach. Od 1966 roku do góry prowadzi kabinowa kolejka linowa Walmendingerhornbahn. W 2006 r. Odnowiono stację szczytową i stację dolinową, a na szczycie wybudowano platformę widokową i taras słoneczny.

Alpejski szlak kwiatowy pomiędzy górską stacją, a krzyżem szczytowym prowadzi przez 130 różnych rodzin roślin i kwiatów. Oczywiście wszystkie je można zobaczyć wiosną i latem, jednak na jesieni również można odkryć parę okazów.

oznor

Na Górze Zmysłów, bo tak jest też nazywana, znajduje się restauracja, w której zjesz wyśmienite dania kuchni regionalnej. Jedynym minusem jest to, że nie ma tam placu zabaw dla dzieci, ani nawet żadnego miejsca, w którym mogłyby się pobawić. Jeśli zatem wybierasz się tam z pociechami- do plecaka należy zapakować książeczki, kredki i inne rzeczy, które pomogą ci mieć chwilę wolnego czasu na nacieszenie się naturą.

W zimie teren narciarski oferuje łącznie 10 km tras z 4,2 km trasą spadkową. Do obiektu można dostać się kolejką gondolową i 3 wyciągami krzesełkowymi.

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę pieszą na sam szczyt, musisz wyruszyć z Hirschegg przejść przez Schöntalhof do Walmendinger Almen. Stąd wąska ścieżka prowadzi na szczyt, gdzie zostaniesz nagrodzony pięknym widokiem.

Jeśli zdecydujesz się na wjazd kolejką, MyMountain Club proponuje Ci zabawę z nagrodami.

Skorzystaj z cyfrowej książeczki z pieczątkami, skanując oznaczenia kodów QR na górskich stacjach OBERSTDORF · KLEINWALSERTAL BERGBAHNEN i zostań kolekcjonerem szczytów! To bardzo proste: 1. Pobierz aplikację OK kolei górskich (OK-Bergbahnen App), 2. Zarejestruj się w MyMountainClub, 3. Skanuj znaki (QR-Code) na stacjach górskich za pomocą aplikacji i już tam jesteś!

Jeśli zbierzesz 5 szczytów w karnecie, możesz odebrać mały prezent w wybranej kasie: brelok do kluczy, Pluszowego Bertiego- maskotkę regionu lub inny gadżet.

Dodatkowo, z 5 lub więcej zebranymi cyfrowymi znaczkami, automatycznie przejdziesz do losowania głównego na koniec sezonu, czyli 12.11.2018.

Szczyty, które biorą udział w zabawie:

Das Nebelhorn. Góra mgłowa: góra z niepowtarzalnymi widokami. Nebelhornbahn zaczyna się w samym centrum Oberstdorfu i bez trudu przeniesie Cię na wysokość ponad 2200 metrów. Są tu kulinarne atrakcje, imponująca atmosfera i fascynujące widoki na szczyt.

Fellhornbahn. Latem i zimą możesz szybko i łatwo dotrzeć do stacji na pograniczu Niemiec i Austrii, która prowadzi od Birgsautal w Oberstdorfie do Fellhorn – 1967 metrów nad poziomem morza.

Soellereckbahn. Kolejki linowe wwiozą młodych i starszych na swoje trasy narciarskie lub szlaki piesze. Pisałam już o niej TUTAJ.

Kanzelwandbahn. Prowadzi od Reizlern do Katzenwald (1957 m n.p.m.). Latem i zimą 6-osobowa gondola zabierze Cię bezpośrednio do regionu narciarskiego i szlaków turystycznych Zweiländer. Imponujące widoki na cały Kleinwalsertal włącznie!

Heuberg z doskonałą lokalizacją w sercu Kleinwalsertal zaprasza nie tylko miłośników nart i turystów, ale także poszukiwaczy przygód i rowerzystów górskich do spędzenia czasu lub relaksu.

Walmendingerhorn jest również warte odwiedzenia latem i zimą.Tutaj poruszasz się wysoko nad Kleinwalsertal i doświadczasz gór z wszystkimi zmysłami. Stacja dolna znajduje się na wysokości 1207,4 m w Mittelberg, a górna 1947,9. Od niej wiedzie ścieżka na wysokość 1996 m. n.p.m.

oznor

Ifen I i Ifen II. Oddane do użytku po raz pierwszy w sezonie 2017/18, 10-osobowe kolejki gondolowe są najnowszym przykładem nowoczesnej technologii kolei linowych w regionie. Stanowią one jeszcze większe bezpieczeństwo, wygodę i radość na drodze do górskich przeżyć. Zimą Ifen II zabierze cię na górną stację, latem Ifen I – na środkową stację – stamtądmożna przejść się na sam szczyt wąską ścieżką. Prowadzi ona na górę Hoher Ifen, która ma wysokość 2230 m.n.p.m.

Jeżeli zdecydujesz się na dłuższy pobyt z noclegiem, sprawdź czy twój hotel oferuje ci kartę turysty. Jest ona gratis (w cenie pokoju) i upoważnia do zniżek na różne atrakcje w sezonie letnim, darmowe wjazdy kolejkami i komunikacją miejską. Jednym z takich hoteli jest Bio Hotel Oswalda Hus, o którym już pisałam TUTAJ.

Info: http://www.ok-bergbahnen.com

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.