The Two

Przyznam, że do SMA 2019 nawet nie wiedziałam, że taka grupa w ogóle istnieje. A zainteresowały mnie…włosy jednego z piosenkarzy. Nosi tak długie dredy, że nie powstydziłaby się ich żadna kobieta. W internecie trudno wyszukać informacje na temat powstania duetu. Aktywni są od 2008 roku. Tworzą go Thierry Jaccard, który wychował się nad jeziorem Genewskim z widokiem na góry i Yannick Nanette, którego dom znajduje się nad laguną na wyspie Mauritius. 

20190216_sma2019_RedCarpet_JoannaRutkoSeitler_012

Połączyła ich pasja do muzyki, do starego, brudnego bluesa. Razem występowali już na różnych festiwalach od Danii po Zagrzeb. Od Romandii – po udziałach i sukcesach na Swiss Blues Challenge, Montreux Jazz Festival, Blue Balls Festival, Blues Challenge Memphis (półfinały), Bruksela, Intern – do Bues Festival Zagrzeb, Dania, Włochy, Francja i setki innych koncertów w kraju i za granicą.

Wydali 2 albumy: Sweet Dirty Blues w 2014 roku i Crossedsouls w 2018. W 2019 dostali nominację do nagrody Swiss Music Awards w kategorii Najlepszy romandzki artysta, jednak sprzed nosa sprzątnęła im ją Emilie Zoé, która na rozdaniach nawet się nie pojawiła.

Miłość do bluesa przenosi ich na różne sceny. Jeden pochodzi z Mauritiusa, drugi ze Szwajcarii, ale ich interakcja pozwala zapomnieć o wszystkich granicach i przypomina nam, że muzyka łączy nas w jej uniwersalnym języku. Od kilku lat TheTWO prowadzi swoją publiczność w poruszającą podróż. Ich muzyka jest szczera, wzruszająca, często dzika, czasami słodka – przenosi nas w świat różnorodnych dźwięków, które oddychają ziemią i zniewalają zmysły. 

IMG_20190217_002520.jpg
Yannick z The Two

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.