Testujemy Salat.ch

Sezon koronowy to najlepszy czas na przetestowanie sklepów internetowych lokalnych właścicieli. Nie musisz ruszać się sprzed komputera, by w lodówce mieć świeże owoce, warzywa, czy jajka. Takim właśnie sklepem jest strona Salat.ch, która należy do rodziny Böhler z Tägerwilen w kantonie Thurgau. Rodzinę i jej produkty poznałam na regionalnych targach Wega w Weinfelden, ale na zamówienie internetowe skusiłam się po osobistej rozmowie z właścicielką na szwajcarskich targach rolniczych Olma w zeszłym roku. Temat nie jest przeterminowany, bowiem w czasie pandemii- jak znalazł!

Jak to działa?

Wchodzisz na stronę http://www.salat.ch i składasz zamówienie według ilości osób w rodzinie. Możesz zamówić same warzywa, ale także dodatkowo i owoce. Produkty są zrywane, gdy przyjdzie dzień dostawy twojego zamówienia. Nie leżą one po bunkrach i magazynach, żeby dojrzeć, tak jak się to ma z truskawkami z Hiszpanii, czy szparagami z Peru. W pudełku (steropianowym, by zachować świeżość) znajdują się produkty regionalne i sezonowe, nie licz więc na awokado w środku zimy…Ale już na kiwi, banany i pomarańcze – jak najbardziej! 😉

Dla 1-2 osób abonament warzywny to koszt 18 CHF, średni- dla 2-3 osób to 24 CHF, a duży dla dużej rodziny, to 32 CHF.

wp-1585490567437.jpg

Z owocami ma się trochę inaczej: Abo małe to 8 CHF, średnie 12, duże 16.

wp-1585490567478.jpg

Dodatkowo można zamówić jaja od szczęśliwych kurek za 0,70 CHF/szt, jabłka – 3,90 za 1 kg i ziemniaki – 1,90/kg. Koszty dostawy są wliczone w cenę i nie trzeba za nie extra płacić.

Produkty przychodzą we wspomnianej skrzynce styropianowej i za nią trzeba zapłacić kaucję w wysokości 13 CHF. Jeżeli zamawiasz regularnie, jest to wpłata jednorazowa, a skrzynki się później wymienia z pustych na pełne.

Pięknym gestem był kwiatek załączony do zamówienia. Tak się ślicznie ususzył, że nie mam serca go wyrzucić.

Rachunek przychodzi do domu.

wp-1585490567502.jpg

Na stronie znajdują się także przepisy na potrawy, więc jeśli nie znasz jakiegoś warzywa, albo nie wiesz, jak go użyć- możesz tam podglądnąć.

Dla leniwych: Możesz zamówić pudełko HelloFresh, w którym znajdują się przepisy wraz z produktami. Nie musisz więc kombinować. Wystarczy trzymać się recepty!

Smacznego! Bądźcie zdrowi!

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.