Tandoori-indyjska restauracja w Lucernie

Pytając wujka Google o Tandoori, odpowie Wam że są 3: Na Löwengraben 4, to tam, gdzie mnie poniosło, na Hallwilerweg 7 w Lucernie i w Ebikon, na Luzernerstrasse 6. Przy czym jedynie ta pierwsza jest otwarta non stop, bez przerwy poobiedniej, jaką mają zazwyczaj restauracje.

Od 1999 roku restauracja oferuje szeroką gamę autentycznych dań kuchni północnoindyjskiej. Od 2002 roku obsługuje różne hotele, restauracje i wycieczki statkiem.
Można tu skorzystać z urozmaiconego bufetu za rozsądną cenę. W miesiącach letnich Tandoori oferuje specjalne wycieczki łodzią dla grup po Jeziorze Czterech Kantonów.

Porcje są olbrzymie i niech nikt z Was nie próbuje zamówić płyty dań mieszanych jako przystawkę (kosztuje 25 CHF) i talerz mięs i ryb grilowanych (za 34 CHF), bo się… nie wyrobicie 😉 No chyba, że jest was 10, a nie 3 osoby. Na szczęście kelnerzy wiedzą, że większość turystów nie ma pojęcia o kuchni indyjskiej, pomijając jednak dania curry, z których niektóre regiony słyną, i są bardzo pomocni przy składaniu/przyjmowaniu zamówień.

Ceny są bardzo umiarkowane, jak na stare miasto i za 75 CHF (w trójkę) najecie się i napijecie do syta. Ja z rodziną chcieliśmy wszystkiego spróbować, tak jak na przykład w japońskiej restauracji, jednak wielkość porcji uniemożliwiła nam to. Spróbowaliśmy więc indyjskiej zupy pomidorowej za 7,50 (uwaga-ostra!), Samosa (nadziewane warzywne paszteciki – coś na kształt naszych pieczonych pierogów) i Onion Bhaji (cebulowe placki ziemniaczane- nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale wyglądem tak je przypominały) za 8.00. Do dwóch ostatnich przystawek podane były 3 sosy. Wszystko razem zaś wspaniale się komponowało.

Samosa
Onion Bhaji

Po przystawkach zaś danie główne. Wspomniany talerz mięs i ryb grilowanych.

Kebab Tandoori

To tylko na zdjęciach wygląda na malutkie. Po wizycie w Tandoori nie mieliśmy siły już na deser, ale wierzę, że kucharz wyczarowałby w mig indyjską słodkość.

Tandoori ma własną stronę internetową, na której można sprawdzić menu i zarezerwować stolik https://tandooriluzern.ch

Smacznego!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.