Sylwestrowo. 2016/17.

O imprezy sylwestrowe pytało mnie już wiele osób. Abyście mieli możliwość wyboru czegoś ciekawego, piszę o tym już teraz, bowiem to ostatni dzwonek, by dokonać rezerwacji. Na ostatnią chwilę możemy zorganizować domówkę, ale nie bal z kolacją, czy hotel.

W Appenzell co roku odbywa się sylwester podwójny. Pierwszy obchodzony 31.12,  a drugi 13.01. i nazwany jest Starym Sylwestrem. Zjawisko warte poświęcenia uwagi, gdyż wszystkie gminy w te dni współpracują ze sobą, dekorując lampkami każdy dom. A architektura tego regionu jest bardzo specyficzna, więc i impreza musi być ciekawa. Zaczyna się już o 5 rano pochodem od knajpy do knajpy, od domu do domu,  w przebraniu ludowym, życząc każdemu jak naj lepiej i ściskając mocno dłoń. a że to 5 rano, to kogóż to obchodzi. jeżeli mieszkacie w pobliżu, warto odwiedzić, jeśli nie, to najpierw polecam zabukować sobie hotel, a dopiero potem dołączyć się do pochodu. Na zimno najlepszy jest Grog, Kaffe-zwetschke, albo Kaffe Luz. Wszystko to z dużą dawką alkoholu w środku…

Najdłuższym Sylwestrem w Helwecji jest ten w Interlaken. Trwa aż 3 dni, od 31.12. 2016 do 2.01.17.  W programie sylwestrowa kolacja, Festiwal (Open Air Touch the Mountains), przejazd saniami, całodzienne wejście na lodowisko i wiele innych atrakcji, a także hotel na 2 noce już od 410 CHF od osoby. Wszelkie info i rezerwacje tutaj.

Na jeziorze czterech kantonów, czyli w Lucernie, możemy przepłynąć się jednym z trzech sylwestrowych statków parowych lub motorowych. W ofercie mamy kolację galową, składającą się z 6 dań, a do taktu przygrywać będzie nam kapela na żywo. Początek o 18.45. Wypłynięcie z Mostu 3 w Lucernie statkiem parowym kosztuje 289 CHF, a motorowym 192.00. Informacje i rezerwacje tutaj. Kto ma ochotę na sylwestra na wysokości 2132 m.n.p.m.? No to na Pilatus! W Programie wjazd i zjazd kolejką, apero, 5 daniowa kolacja, muzyka na żywo, nocleg w hotelu Pilatus-Kulm, bufet śniadaniowy. Cena już od 347 CHF.

Inną Górką, na której można stuknąć się szklaneczkami jest Titlis. Leży między 3-ma kantonami i ciężko ją zdefiniować. Za 66 Frania możemy napić się Gluhwein i zjeść dobrą kolację w chatce Chalet, a od 23.30 pobawić przy muzyce z każdego zakątka świata. Informacje i rezerwacje tutaj

Berner Oberland. Troppenhaus w Frutingen zaprasza na Sylwka pod palmami. To nic innego, jak palmiarnia, w której odbywają się różnego rodzaju imprezy. 31.12. możemy się tam wybrać na 6 daniową kolację, muzykę na żywo, a o północy dostanie nam się szampan i widowisko na niebie w postaci fajerwerków. Koszt imprezy tylko 150 CHF od osoby, a w cenie nie ma jeszcze hotelu. Ten możemy sobie zabukować przez internet. Info.

Sylwestra na dwóch jeziorach można sobie zafundować w Biel. Na statku czekać będzie na Was pyszna kolacja, szampan i muzyka na żywo. O 19.00 możemy już wejść na statek, a zejść z niego o 2.30. Koszt wieczoru to 159 CHF od osoby, a rezerwacji dokonać można Tutaj.

Dla chętnych aktywnie spędzić noworoczny przeskok, polecam wspinaczkę górską na Gemmipas. Zaczyna się już 30.12.2016. Kosztuje 670 CHF od osoby i obejmuje noclegi w schronisku, przewodnika górskiego, kolację sylwestrową. Wszelkie info tutaj.

Kto nie chce za dużo inwestować w pożegnanie starego i powitanie nowego roku, może udać się do St.Gallen. Tam bowiem przy Klosterplatz stanie 20 metrowa choinka, która będzie cieszyć nie tylko dziecięce oko. Wokół niej będzie można pobawić się ze znajomymi całkowicie za darmo. Przybysze muszą jednak we własnym zakresie zorganizować sobie dojazd i nocleg. Z noclegiem i balem nie powinno być kłopotu w Hotelu Einstein. Tu, od 18.30 rozpocznie się program sylwestrowy pełną gębą. Specjalnym gościem będzie Coloro. Jest to teatr, który łączy w sobie elementy akrobatyczne i muzyczne. Po spektaklu rozpocznie się uroczysta kolacja i bal. Do tańca przygrywać będzie Trio Charly F. Cena 150 CHF, a pokój hotelowy już od 99.00. Rezerwacje.

Chętnych na klimatycznego Sylwestra w murach starego zamku zapraszam do Rorschacherberg. Tu, w zamku Wartegg, impreza zacznie się już 30.12.2016. W ofercie mamy 2 noclegi w zamku wraz z bio-śniadaniem, 4-daniowa kolacja 30.12 lub 1.01., w sylwestrową noc zaś kolacja, o północy bufet z deserami i szampanem. Do taktu przygrywać będzie Modus Duo, a w dzień czekać nas będą różne atrakcje. Skorzystać możemy z historycznej łaźni, przejechać się dorożką, a jeśli wybierzecie się tam z dziećmi, czeka na nie pokój zabaw, a na Was chwila odpoczynku. Koszt takiej imprezy najniższy nie jest, bo za wynajęcie pokoju trzeba zapłacić od 514  CHF wzwyż.

Party na Bodeńskim oferuje nam MS Baden. Statek posiada 3 sale taneczne, w każdej inna muzyka, 4 bary, bistro i jeszcze wiele innych rzeczy do odkrycia. Uchodzi za największy imprezowy statek między Szwajcarią, Austrią i Niemcami. O 21.00 możemy już zameldować się na pokładzie, a wypłynięcie 22.30 z portu w Konstancji. Bilety możecie znaleźć tu. Cena 66 Euro.

 Zurich. Kto chce zaszaleć, może się wybrać do Hiltona na lotnisku. Tam galowa kolacja w galowym mundurku kosztuje tylko 175 frania od osoby. Chętnych odsyłam na stronę.

sylwester

Chętnych na inne atrakcje odsyłam do artykułu z zeszłego roku. Tam też podane są linki, które można sprawdzić. Sylwester 2015/16. Tradycyjnie, przed sylwestrowym weekendem, ukaże się post z imprezami, na które nie trzeba rezerwacji. Miłego.

 

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.