Sylwester 2015/16…

glas

Każdy z Was się pewnie jeszcze zastanawia, co tu zrobić na Sylwestra. Tym, co już wiedzą –gratuluję! Ja sama mam jeszcze ten problem. Wielu z Was pewnie spędzi go w Polsce, niektórzy- na domówkach z kolegami, ale tym, co zostają w Szwajcarii i życzą sobie coś innego niż zwykle, znalazłam parę oryginalnych propozycji.

Gdzie trwa najdłuższy Sylwester w Szwajcarii? W Interlaken. Zaczyna się 31.12.2015 oficjalną kolacją, 1.01 odbywa się koncert na świeżym powietrzu, a kończy na paradzie przebierańców 2.01.2016.  Jeśli ktoś byłby chętny do przeżycia pełnego emocji Sylwestra w górach, w internecie znaleźć można specjalny pakiet 3 dniowy. Znajduje się w nim nocleg (2 noce) ze śniadaniem w wybranym przez siebie hotelu, kolacja, szampan w pokoju, 30 minutowa jazda saniami po Interlaken, wejściówka na lodowisko Ice Magic, które liczy sobie 400 m. długości, no i oczywiście obsługę i  podatki. Dojazd na koszt własny, a ceny miewają sie tak:

W zależności od hotelu i standardu: 399 chf/osoba- klasa średnia, pierwsza klasa już od 530, a delux 850. Ceny dla dzieci ustala się samemu w danym hotelu.

fot. Ice Magic
fot. Ice Magic

Specjalnego Sylwestra mogę polecić osobom, które chcą wejść w Nowy Rok na sportowo. Odbędzie się on na obszarze Fronalpstock koło Walensee. 31.12. o 13.00 spotkanie uczestników w Wessen. Od parkingu musimy iść do Berghaus jakąś godzinę w specjalnych butach śniegowych. Buty będą zorganizowane dla każdego. Swoje bagaże trzeba wziąć od razu ze sobą, gdyż na górze czekać będą na nas już pierwsze atrakcje. Będziemy rzeźbić w śniegu, chodzić we wspomnianych butach, jeść fondue na dworze,  a o 18.00 zacznie się zabawa przy muzyce na żywo. Kolację, składającą się z Apero i 3 dań zjemy w schronisku, a o północy dostaniemy lampkę szampana i obejrzymy fajerwerki. Po nich dla ogrzania dostaniemy gorącą zupę i lulu…w pokoju wieloosobowym – jak to najczęściej w schroniskach bywa. Rano czekać na nas będzie śniadanie i alkaselzer. Po wymeldowaniu przejdziemy spowrotem do naszych aut, ale tym razem będzie to trwało 20 minut na śniegowcach. Towarzyszyć nam będą psy Husky.

husky

Myslę, że wycieczka będzie warta świeczki, choć dla rodzin z dziećmi nieco ciężka. Koszt takiej imprezy to 495 fr od osoby, a meldować się można pod nr.tel 043 818 22 69. Tam też dostaniemy bliższe informacje.

Dla rodzin z latoroślami polecam górską restaurację Ämpächli koło Elm w kantonie Glarus.

Możemy tam zajechać autobusem z Glarus, kierując się na Sportbahnen Elm.

Czeka tu na nas bufet z fondue Chinoise, sałatkami i przysmakami dla dzieci. Cena tej imprezy opiewa na 64 fr od osoby dorosłej, dzieci do 6 roku nie płacą w ogóle, a dzieci od 6-16 lat- 3 fr za każdy rok życia.

W cenie- oprócz jedzenia, mamy muzykę na żywo, szampana i fajerwerki o północy i – co najważniejsze – możemy do woli wjeżdzać kolejką i zjeżdżać na sankach na oświetlonej trasie saneczkowej (sanki można na miejscu wynająć) .Na zmarźluchów czeka  kasyno dla dużych i małych, a także stolik majsterkowicza dla dzieci.

Ostatnie autobusy jadą do Glarus i do Ziegelbrücke o 1.30 i 3.00 w nocy. Jeżeli więc mieszkacie dalej i nie macie w nocy połączenia do swojej mieściny, proponuję wynająć tani hotel w okolicy.

Meldować się można pod numerem 055 642 61 61 lub wejść na www.sportbahnenelm.ch

 

fot.Bahnen Elm
fot.Bahnen Elm

Od 19.11 do 3.01.2016 na bajkowej wyspie Bauschänzli w Zürichu można oglądać Cyrk Conelli, który posiada specjalną ofertę również na Sylwestra.

Gala zaczyna się o 19.00 i obejmuje Show, garderobe dla gosci, 4-daniową kolację i szampana o północy. Koszt od osoby 265 chf.

Bilety na www.ticketscorner.ch lub pod nr. tel. 079 407 4565

fot. Zirkus Conelli
fot. Zirkus Conelli

Miły wieczór zaserwuje nam tez firma Käfer Reisen w Bregenzerwald. Dojazd z podanego miejsca do restauracji i spowrotem jest w cenie 129fr od osoby, 6 daniowe menu i szampos o godzinie duchów. Do potupania zagra nam grupa Partybirds, ktorą znam osobiście i którą mogę polecić do zabawy.

Wycieczkę zamawiamy na www.kaefer-reisen.ch

Kto nie ma choroby morskiej, ten może spędzić ostatnią noc w roku na statku. Każde miasto portowe organizuje taką imprezę. Czy to Luzerna, Zurich czy Thun… Ja przedstawię tu propozycję z regionu Bodensee. I tak…spotykamy się o 19.30 w porcie w Romanshorn, przy statku MS Thurgau. O 20.00 wypływamy i wracamy o 1.25. Na statku czeka na nas grupa „Crazy Birds” i pięciodaniowe sylwestrowe menu. Komu za mało, może pobawić się jeszcze w porcie na tzw. Hafenparty. Za przyjemność na jeziorze Bodeńskim dorośli zapłacą 175 chf od osoby, a dzieci 90. Te, poniżej 6 lat -wstęp mają za darmo.

fot. MC Thurgau
fot. MC Thurgau

Dla osób, pragnących zarzyć odrobiny luksusu, wspaniałą ofertę  ma Hotel Einstein w St.Gallen. A w zasadzie trzy.

Możemy się tu bawić na trzech różnych salach. W Festsaal Einstein czeka na nas bal sylwestrowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Pięciodaniowa kolacja i występ mistrza Europy w stepowaniu Angelo Borera i jego stepującej grupy The Crazy Feet Company to tylko niektóre atrakcje. Początek o 19.00, koszt 150 fr od osoby (dzieci płacą połowę).

W Restauracji Gourmet na 5 piętrze, czeka na nas ekskluzywna 6-ciodaniowa kolacja wraz z tańcami (przygrywa Trio Charlie F) i podróżą po winiarniach całego świata. Koszt- 195 fr ( z winami +75), a zaczyna się już o 18.00. Dodatkową atrakcją jest panorama miasta, którą widać z okien restauracji.

Jako, że obie sale są z trochę wyższej półki i można będzie na nich znaleźć elitę z St. Gallen i okolic, ubieramy się niezwykle elegancko. Nie wyciągamy z szafy starego mundurka z komunii, tylko –zamiast kupować – wynajmujemy go na przyklad tu: www.kostuem-jaeger.ch .

W Bistro Einstein, możemy sobie podarować niezmiernie drogie szmatki, gdyż mamy tu trochę bardziej luźną atmosferę. Bistro oferuje bufet sałatek i mięsnego fondue, a o 0.00 organizuje otwartą imprezę na Klosterplatz przy Katedrze. Nie zapomnijmy więc wziąć do torby ciepłych majtek i wygodnych butów. Początek kolacji również o 18.00, a koszt przystępny, bo tylko 49 od osoby (dzieci 50%).

Hotel ma możliwość „zaopiekowania” się naszymi pociechami. Mają one swój stół i panie, które umilą im czas zabawami, podczas gdy my możemy doskonalić swój taniec-połamaniec.

Rezerwacjie i informacje:

Tel. +41 (0)71 227 55 55, hotel@einstein.ch

fot. Hotel Einstein
fot. Hotel Einstein

W cenach, które podałam jest wliczone jedzenie, lampka szampana i określone atrakcje, jeśli jednak będziemy spragnieni napojów nie-tylko-alkoholowych, za wszystkie musimy osobno zapłacić.

Przypominam, że zwierzęta boją się takich imprez jak huczny Sylwester. Nie strzelajmy zatem petardami  już o 18.00,  tylko poczekajmy do północy i idźmy w miejsce do tego wyznaczone (każde miasto i wieś takowe posiada), a jeśli już przy takim mieszkamy i mamy w domu pupila, proponuję przejść się do weterynarza i poprosić o środki uspokajające. Nie kupujmy niczego sami. Lepiej poradzić się specjalisty.

No i… Pozostaje mi życzyć Wam udanej sylwestrowej zabawy! Pozdrawiam.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.