Swiss Music Awards 2019

Jak co roku, w połowie lutego, Szwajcarska Akademia Muzyczna przyznaje nagrody dla najbardziej utalentowanych wykonawców. W Zeszłym roku padł rekord. Aż 4 statuetki zebrał Nemo, w kategoriach: najlepszy piosenkarz, najbardziej przełomowy artysta, najlepszy na żywo, najlepszy hit- króry widzowie i słuchacze wybierali online- „Du“.

W tym roku nie przewidywałam żadnego rekordu, bowiem nominacje były tak rozpięte, że praktycznie artyści nie powtarzali się. Oprócz Bligga, który otrzymał ich aż 3! Zawiedziona byłam jednak, bo moja ulubiona grupa Lo &Leduc dostała tylko 2 nominacje w kategoriach Najlepsza Grupa i Najlepszy Hit, za piosenkę „079“, która trzymała się aż 21 tygodni na pierwszym miejscu na szwajcarskiej liście przebojów.

Swiss Music Awards 2019 odbyło się 16.02 już po raz 12. Pierwszy raz jednak w KKL w Lucernie. W dwóch pomieszczeniach: w sali koncertowej odbyło się show i rozdanie nagród, a w Luzernersaal- koncerty „wspomagające“ całą imprezę. Po fotografowaniu gwiazd na czerwonym dywanie, mogłam właśnie tam dalej robić zdjęcia.

Na scenie zagościli Nemo, Bastian Baker, Anna Rossinelli i Manilio.

 

Imprezę, która transmitowana była na żywo, otworzył moderator i komik szwajcarski Stefan Büsser, który wykonał piosenkę „Musig in der Schwiz“, elegancko pozbywając się spodni. Klip nie jest jeszcze oficjalnie dostępny, ale gdy to się zmieni-poinformuję Was od razu.

20190216_sma2019_konzertsaal_006

Lista kategori, nominacji i wygranych na Swiss Music Awards 2019:

Najlepsza piosenkarka: Beatrice Egli, Sophie Hunger i Steff la Cheffe. Wygrała ta ostatnia, z krórą miałam okazję „trzasnąć selfika“ na Aftershow party. To ta pani po prawej stronie, w środku Anna Rossinelli, po lewej ja i efekty specjalne pana A.

IMG_20190217_003149.jpg

Najlepszy piosenkarz: Bligg, Loco Escrito i Philipp Fankhauser.

20190216_sma2019_konzertsaal_042

Najlepsza grupa: Pegasus, Lo & Leduc i Hecht. Tu chyba nie muszę ukrywać radości…Lo & Leduc otrzymali statuetkę. Lo, niestety poszedł na wagary…i Leduc pozował z kolegami. Po lewej Mo, u dołu Nemo.

20190216_sma2019_RedCarpet_JoannaRutkoSeitler_040

Najbardziej przełomowy artysta: Crimer, Härz i Stereo Luchs. Tu wygrały dziewczyny z Sercem, które przybyły na imprezę z rodzinami.

20190216_sma2019_RedCarpet_JoannaRutkoSeitler_028

Najlepszy talent według SRF3: KT Gorique, Marius Bear i JulDem. Radiowcy wybrali Mariusza.

20190216_sma2019_RedCarpet_JoannaRutkoSeitler_060

Najlepszy romandzki artysta (mówiący po francusku): The Two, Sim’s i Emilie Zoé. Wygrała ta ostatnia, chociaż nie pojawiła się na rozdaniu nagród spowodu trasy koncertowej po Francji. Ja za to mam selfika z The Two 😀

IMG_20190217_002520.jpg

Najlepszy na żywo: Sophie Hunger, The Gardener & the Tree i Zeal & Ardor. And The Winner Is: Natura! Rzeczywiście, wyglądają trochę jak ogrodnicy 😉20190216_sma2019_RedCarpet_JoannaRutkoSeitler_054

Najlepszy album: Bligg – KombiNation, Trauffer – Schnupf, Schnaps + Edelwyss i Stephan Eicher / Martin Suter – Song Book. Wygrał Bligg, który otrzymał 3 nominacje, a wygrał 2. Myśleliśmy, że na imprezę przybył z mamą, ale jak się okazało, jest to jego nowa…wspólniczka. Założyli sobie bowiem nowy portal randkowy.

Najlepszy hit (wybierany online przez publiczność):

Bligg – Us Mänsch (Songwriter: Bliggensdorfer, Herrmann, Sway)

Loco Escrito – Adiós (Songwriter: Amschler, Dietrich, Herzig, Mejia, Zarra)

Lo & Leduc – 079 (Songwriter: Häberli, Könz, Oggier)

Który utwór Wam się podoba? mi-wiadomo- ostatni, ale publiczność zdecydowała inaczej. Ja jednak nie lubię latino, ale do Loco Escrito nic nie mam. Został on największą niespodzianką wieczoru, gdyż nikt nie przypuszczał, że ten młody artysta pobije takich wyjadaczy jak Bliggi i Leducowie.

 

Najlepszy międzynarodowy artysta solowy: Drake, Eminem i Post Malone. Kto wygrał? Podpowiem: w zeszłym roku był gwiazdą na hiphopowym festiwalu we Frauenfeld i sprawił, że już 3 miesiące wcześniej został on wyprzedany. Widział już Szwajcarię i chyba dlatego nie chciało mu się tu przyjechać. A może nie umie jeździć na nartach? Eminem!

Najlepsza grupa międzynarodowa: Bonez MC & RAF Camora, Imagine Dragons i Muse. Wygrali Imagine Dragons. I też im się nie chciało…

Najbardziej przełomowy wykonawca międzynarodowy: Camila Cabello, Post Malone i Rudimental. Wygrała pani Cabello…

Najlepszy hit międzynarodowy: Dynoro & Gigi D’Agostino – In my mind, Luis Fonsi & Demi Lovato – Échame la culpa i Dennis Lloyd – Nevermind. A oto zwycięzca:

Za najlepsze osiągnięcia nagrodę otrzymała Sina. W historii SMA jest pierwszą kobietą tak uhonorowaną. W tym roku obchodzi 25- lecie kariery muzycznej.

Była jedną z 6 nominowanych do nagrody kobiet.

Najlepszym artystą została grupa Black Sea Dahu. Nagroda jest przyznawana artystom przez artystów.

Oprócz nominowanych gwiazd, licznie przybyli inni twórcy.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku również dane mi będzie relacjonować Swiss Music Awards. Póki co, odkrywajcie nowe szwajcarskie talenty i nie zapomnijcie głosować w plebiscytach.

Zdjęcia dla Chparty  i Seitlerfotographie.

Fotografowie: Ralph Schmid i Joanna Rutko-Seitler.

Tu jeszcze pragnę podziękować Violi di Nardo za makijaż, który mi zrobiła na imprezę. Cały wieczór nie musiałam się przejmować, czy coś mi się rozmaże, czy nie, bowiem wszystko trzymało się perfekcyjnie do późnych godzin nocnych 🙂

Wszelkie info na http://www.swissmusikawards.ch

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.