Swiss Music Awards 2021

Już niedługo, bo 26 lutego 2021 roku odbędzie się 14 edycja rozdania nagród Szwajcarskiej Akademii Muzycznej – Swiss Music Awards. Jest to największa ceremonia wręczenia nagród muzycznych w Szwajcarii, odbywa się na początku roku i jest hołdem dla twórczości przemysłu muzycznego z poprzedniego roku. Nowe talenty i odnoszący sukcesy artyści są nominowani w różnych kategoriach. Imprezie towarzyszą liczne występy na żywo szwajcarskich i międzynarodowych gwiazd….

Niestety, w tym roku wydarzenie to odbędzie się bez udziału publiczności ze względu na koronawirusa. Będzie transmitowane wYłącznie na telewizyjnym kanale 3+ i na różnych kanałach internetowych we wszystkich częściach Szwajcarii.

W ramach swojej 14. edycji Swiss Music Awards przeniesie się na legendarny Hallenstadion w Zurychu. Oerlikon gościła SMA już pięć razy, od 2014 do 2018 roku. Wcześniej miejscem wydarzenia było KKL w Lucernie. Na żywo z Hallenstadion Nik Hartmann będzie moderował największą szwajcarską ceremonię. Loredana, Loco Escrito, Monet192, Gotthard, Heimweh i Philipp Fankhauser mają podwójne szanse na zdobycie nagrody – wszyscy są nominowani w dwóch kategoriach krajowych. Wśród nominowanych w kategoriach międzynarodowych są Samra, The Weeknd i Ava Max. Mogą oni liczyć również na 2 nagrody. Beatrice Egli, Loredana i Steff La Cheffe są nominowane do nagrody Best Female Act, a Beatrice Egli (2015 i 2017) i Steff La Cheffe (2019) zwyciężyły już w tej kategorii. Nominowani do nagrody najlepszego męskiego muzyka są Bligg, Loco Escrito i Philipp Fankhauser. Dla Bligga jest to 13. nominacja do Swiss Music Award, a tym samym absolutny rekord. Patent Ochsner, który w tym roku zostanie uhonorowany nagrodą za wybitne osiągnięcia za całokształt twórczości, otrzyma siódmą statuetkę. W kategorii najlepszej grupy są nominowani: Gotthard, Heimweh i Yello. Wszyscy z nich otrzymali już statuetkę dwukrotnie.

Muzyczna różnorodność regionów językowych to kolejny ważny aspekt SMA. W kategorii Best Act Romandie pojawią się muzycy Arma Jackson i Flèche Love, którzy nadal są ledwo znani w niemieckojęzycznej Szwajcarii, ale już podbili serca Romandii.

Radio SRF3 gra od 2001 roku obiecujących muzyków ze Szwajcarii. Nagroda dla najlepszego talentu Radia, może pójść do Annie Taylor, Caroline Alves lub Sama Himselfinsa. Annie Taylor to zespół gitarowy z Zurychu, skupiony wokół frontmanki Gini Jungi, która łączy wzloty i upadki życia w wieloaspektowe rock’n’rollowe piosenki. 23-letnia Brazylijka Caroline Alves to popowa nadzieja z Biel, która przekonuje wyjątkowym głosem i piosenkami łączącymi pop, soul i electro. Sam Himselff z Bazylei jest różnorodnym, kosmopolitycznym i jednocześnie ugruntowanym brzmieniem.

W kategorii Best Breaking Acts nominowani są Megawatt, Pronto i Monet192. W 2020 roku ci muzycy jasno pokazali, że można się ich spodziewać w przyszłości. The Best Breaking Act zostanie zaprezentowany w tym roku przez partnera medialnego 20 Minuten, który jest mocno zaangażowany w muzykę i debiutantów.

Głosować na swoich faworytów można na stronie http://www.swissmusicawards.ch/voting do północy 12 lutego. Zwycięzca kategorii Best Hit zostanie wyłoniony na żywo podczas programu telewizyjnego w drodze publicznego głosowania.

A oto pełna lista nominowanych:

Best Female Act: Beatrice Egli, Loredana i Steff La Cheffe

Best Male Act: Bligg, Loco Escrito, Philipp Fankhauser

Best Group: Gotthard, Heimweh, Yello

Best Album: Gotthard –#13, Heimweh –Zämehäbe, i Philipp Fankhauser –Let Life Flow

Best Breaking Act: Megawatt, Monet192 i Pronto

SRF3 Best Talent: Annie Taylor, Caroline Alves i Sam Himself

Best Hit: Capital Bra & Loredana –Nicht verdient, Dardan & Monet 192 –H <3 T E L i Loco Escrito –Ámame

Best Live Act: Wybór publiczności

Outstanding Achievement Award (Nagroda za wybitne osiągnięcia) – Patent Ochsner

Best Act Romandie: Arma Jackson, Flèche Love, Phanee de Pool

Best Solo Act International: Ava Max, Samra, The Weeknd

Best Group International: AC/DC, BTS, Black Eyed Peas

Best Breaking Act International: Ava Max, Pop Smoke i Samra

Best Hit International: SAINt JHN –Roses (Imanbek Remix), The Weeknd –Blinding Lights i Tones And I –Dance Monkey

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.