Swiss Music Awards 2020

Swiss Music Awards (SMA) to największa ceremonia wręczenia nagród muzycznych w Szwajcarii. SMA są przyznawane co roku w misternie wyprodukowanym programie i służą promowaniu krajowej sceny muzycznej oraz prezentacji jej różnorodności kulturowej. SMA oferuje początkującym platformę do wybicia sięi honoruje pracę najbardziej udanych muzyków krajowych i międzynarodowych.

s2

Impreza świętowała swoją premierę w 2008 roku w Zurich Club Kaufleuten. W 2010 roku przeniosła się do większych pomieszczeń w zurychskim Schiffbau. Ze względu na stale rosnącą popularność, SMA odbywało się w Hallenstadion w Zurychu w latach 2014-2018. Od tego czasu dostępne są również bilety na to wydarzenie. W 2019 impreza przeniosła się do Lucerny do KKL W tym samym roku wydano „SMA live”, wydarzenie równoległe do „Ceremonii”, podczas której muzycy prezentują nową szwajcarską muzykę i międzynarodowe hity w krótkich występach na żywo.

s3

Od 2012 roku Swiss Music Awards są transmitowane na żywo w głównym programie SRF2, we francuskojęzycznej Szwajcarii w One TV oraz przez Radiotelevisione Svizzera (RSI). SRF jest producentem Swiss Music Awards 2019.

SMA to wydarzenie, na którym rozłożone są czerwone dywany dla gwiazd i gości, obowiązują stroje wieczorowe, a głównym napojem jest Prosecco. Dlatego uwielbiam tam być! Niestety w tym roku muszę odpuścić, ponieważ wysokie obcasy muszę zamienić na kostium karnawałowy i wmieszać się w tłum głośnobawiących się na Fasnacht.

s4

W tym roku także…nie ma biletów w sprzedaży. Można je wygrać u sponsorów i partnerów SMA. A są nimi: Bank Cler, Generali, KKL Luzern i Appka QoQa, którą możecie za darmo ściągnąć i pobawić się w konkursy. Czas goni, bowiem impreza już 28.02.2020!

Dla tych, którzy trochę interesują się helwecką muzyką, mam informację. Wszyscy, którzy dostali nominację do szwajcarskiego muzycznego oskara, są już oficjalnie na stronie internetowej imprezy i można oddać na nich głos. Nieoficjalnie mówi się, że na głosujących czekają nagrody.

Głosować można do 13.02.2020, tutaj: https://www.swissmusicawards.ch/de/voting/

A teraz kilka przypominających linków:

Jak wyglądało SMA 2017 od kuchni- TUTAJ.

Relacja z rozdania nagród w 2018- TUTAJ.

Kto występował i kto ściągnął gacie na scenie w 2019 – TUTAJ.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.swissmusicawards.ch/de/

Moje znajdziesz we wspomnianych linkach i na Fanpejdżach fejsbukowych: Seitlerfotographie i Chparty.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.