Swiss Music Awards 2018

W szwajcarskiej branży muzycznej wiele się dzieje. 9.02.2018 w Zurychu odbyło się podsumowanie roku i rozdanie nagród dla najlepszych artystów.

Nominacje odbyły się w 13 kategoriach:

Najlepsza piosenkarka. Nominowane: Eliane,  Phanee De Pool i Sandee. Wygrała Eliane:

Najlepszy piosenkarz: Gölä, Kunz, Nemo. Statuetkę otrzymał Nemo!

Najlepsza grupa: Gotthard, Lo&Leduc, Zuri West.

Najbardziej przełomowy artysta: Damian Lynn, Faber, Nemo. No i co? Zgadniecie kto? NEMOooooo!

© Adrian Bretscher / Hangar Ent Group /SMA

Najlepszy talent: Crimer, Panda Lux i Stereo Luchs.

Najlepszy romandzki artysta (mówiący po francusku): Aliose, Danista, Roodswords:

Najlepszy na żywo: Faber, Nemo i Zeal & Ardor. And The Winner Is:

Najlepszy album: GÖLÄ – Urchig, JODLERKLUB WIESENBERG – Land ob de Wolke i ZÜRI WEST – Love. Miłość wygrywa!

Najlepszy hit (wybierany online przez publiczność): 77 BOMBAY STREET – Empire, LO & LEDUC – Mis Huus dis Huue, NEMO – Du… Zwycięzcami są DODO JUD, LORENZ HÄBERLI, MARCO JEGER, NEMO METTLER, kórzy napisali poisenkę DU!

Najlepszy międzynarodowy artysta: Ed Sheeran, Helene Fisher, RAG’N’BONE MAN. Statuetka powędrowała do Eda Sheerana, którego nie było w Zurychu.

Najlepsza grupa międzynarodowa: DIE TOTEN HOSEN, IMAGINE DRAGONS, THE ROLLING STONES. Imagine Dragons wygrali!

Najbardziej przełomowy wykonawca międzynarodowy: LUIS FONSI, RAG’N’BONE MAN, THE CHAINSMOKERS.

Najlepszy hit międzynarodowy: ED SHEERAN – Shape of You, LUIS FONSI FT. DADDY YANKEE – Despacito, THE CHAINSMOKERS & COLDPLAY – Something just like this.

Dodatkowo przyznano nagrodę Tribute Avard dla Martina Ain, który był znany jako założyciel i basista wpływowego ekstremalnego zespołu metalowego Celtic Frost. Założony został w latach 80-tych i wpłynął na szwajcarską i światową scenę Black Metalu. Martin zmarł 21 października 2017 r. a nagrodę w jego imieniu odebrała długoletnia partnerka życiowa.

Drugą nagrodą była Artist Award, od artystów dla artysty. Otrzymał ją: Faber. Niestety z powodu wcześniej zaplanowanego koncertu w Cottbus, nie mógł odebrać nagrody.

Jak widzicie najlepszym szwajcarskim zespołem jest Zuri West, ale rekordzistą scenowym jest Nemo, młodziutki człowiek-orkiestra, który jako pierwszy w historii zebrał aż 4 nagrody. Statuetka to kamienna bryła z napisem Swiss Music Awards, na rewersie zaś jest wyróżnienie kategorii, w której została przyznana.

Na czerwonym dywanie pozowali artyści sceny muzycznej, producenci, sportowcy i gwiazdy kina i internetu. SMA jest młodą, ale jednocześnie największą imprezą muzyczną w Szwajcarii. Organizowana była dopiero po raz 11, a jej głównym tematem była dyskryminacja kobiet w branży muzycznej.

Na tegorocznej imprezie musiałam się zadowolić zdjęciami z czerwonego dywanu i Backstage. Show oglądałam znów na telebimie, ale ku mojemu zaskoczeniu, znalazłam się w szwajcarskiej telewizji. Zdjęcie wysłała mi Alicja.

received_1909681062407030.jpeg

Agnieszka P. udostępniła fotkę tytułową, a najlepsze ujęcia z rozdania nagród znajdziesz TU. Na fejsbukowej stronie chparty.ch możesz obejrzeć efekty pracy Seitler/Schmid, a u dołu jeszcze parę impresji z Backstage:

Następne Swiss Music Awards już 1 lutego 2019. Nie przegap!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.