Swiss Miniatur- Szwajcaria w formacie mini.

Swissminiatur to skansen, w którym można podziwiać najważniejsze szwajcarskie budynki takie jak zamki, zabytki, kościoły, katedry, wiejskie domy, koleje, jeziora i oczywiście Matterhorn i inne góry.


Swissminiatur pozwala podróżować po całej Szwajcarii w zaledwie godzinę. Niemożliwe? Nie w Swissminiatur, parku, w którym cała Szwajcaria jest przedstawiona w miniaturze. Park ma powierzchnię 14 000 metrów kwadratowych. W na tym obszarz rozmieszczonych jest ponad 128 modeli w skali 1:25 najsłynniejszych budynków i zabytków Szwajcarii.

Wśród szczegółowych modeli znajdują się znane budynki, takie jak zamki Rapperswil, Chillon i Bellinzona, Pałac Federalny w Bernie i Piazza Grande w Locarno.

 

I to nie wszystko. Na długości 3560 metrów przez park wije się miniaturowa kolej. 18 pociągów, przez mosty i przez stacje kolejowe, gdzie czasami się zatrzymują. Statki płyną po jeziorach, samochody jeżdżą po wiejskich drogach i autostradach, a kolejki linowe funkcjonują bez zarzutu i opóźnienia.

Swissminiatur został zainaugurowany w 1959 roku i obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Rocznica, którą kierownictwo chce poświęcić rzemiosłu i osobom, które codziennie dbają o miniatury w parku. Z tego względu można zajrzeć do atelier, w którym odnawiane są „zabytki“.

 

Ponad 200 000 gości z całego świata odwiedza Swissminiatur na Ceresio każdego roku. Otoczone imponującą górską scenerią Monte Generoso, San Salvatore i Monte San Giorgio, to muzeum znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Samoobsługowa restauracja serwuje włoskie przysmaki. Dla najmłodszych zapewniono również: plac zabaw i mały pociąg turystyczny gwarantujący zabawę i rozrywkę.

IMG_20191018_130132

Ceny: Dorośli: 19,50 CHF / AHV: 15,50 CHF / Dzieci (0-5 lat): bezpłatnie / Dzieci (6-15 lat): 12,50 CHF / Rodziny: 58 CHF.
Godziny otwarcia:   od 9.00 do 18.00 od kwietnia do października.
Przypominam o karcie turysty w kantonie Tessin, na którą można dostać rabaty na kolejki, muzea itp. Szczegóły TU.
Adres:
Żródła: http://www.ticinoweekend.ch, swissminiatur.ch, przewodniki.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.