Steff la Cheffe

Steff la Cheffe – urodzona 4 kwietnia 1987 r. w Bernie jako Stefanie Peter. Jest szwajcarską raperką i beatboxistką z dzielnicy Breitenrain-Lorraine w Bernie.

W wieku 13 lat Steff la Cheffe napisała swoje pierwsze teksty. W tym samym czasie zaczęła z beatboxingiem. Trzy lata później, w wieku 16 lat, nastąpiły pierwsze koncerty. Występowała również w różnych miastach poza Szwajcarią jako beatboxer w Paryżu, Pradze i Berlinie.

W 2009 Steff la Cheffe towarzyszyła Andreasowi Vollenweiderowi jako beatboxer na jego koncertach. Wraz z piosenkami Daniela Küffera z Vollenweider zostały przedstawione w całkowicie zmienionej wersji. W tym samym roku Steff la Cheffe został uhonorowany na festiwalu m4music jako debiutantka roku. Zajęła również pierwsze miejsce w kategorii miejskiej. Ponadto doszła do tytułu Vice Vice Championa w kategorii Kobiet podczas Beatbox World Championships w Berlinie.

Razem z Dodo, muzykiem i producentem z Zurychu, pracowała nad swoim pierwszym solowym albumem. W wyniku tej współpracy Steff la Cheffe pojawia się trzy razy na albumie Dodo Reggae Against the Machine. Debiutancki album „Bittersüessi Pille“ został wydany 9 maja 2010 roku i osiągnął 7 miejsce na szwajcarskiej liście przebojów..

https://www.youtube.com/watch?v=DneoTqwFRJE


W 2011 roku otrzymała Szwajcarską Nagrodę Muzyczną dla „Najlepszego Talentu Narodowego“,  W 2014 roku- nagrodę Ida Somazzi. W 2015 roku- nagrodę Goldige Chrönli jako rapujący robot w radiu Jimmy Flitz z różnymi innymi szwajcarskimi muzykami, którzy śpiewają w dialekcie.

W tym roku otrzymała nagrodę Swiss Music Awards dla najlepszej piosenkarki szwajcarskiej.

20190216_sma2019_RedCarpet_Joanna_047

Do tej pory wydała 3 albumy: w 2010: „Bittersüessi Pille“, w 2013: „Vögu zum Geburtstag“ i ostatni w 2018: „Härz Schritt Macheri“.

Wszystkie koncerty znajdziecie na stronie Stefanie https://stefflacheffe.ch/

A na końcu selfik…

IMG_20190217_003149.jpg
rpt

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.