St.Anton- w poszukiwaniu słońca i śniegu

Nie każdy mieszka na wyżynach, by móc codziennie cieszyć się słońcem i śniegiem. Ja mieszkam nad jeziorem Bodeńskim, gdzie w zimie śniegu jak na lekarstwo, a i słońce nie może się przebić przez gęste opary mgły. Dlatego też w drugi dzień świąt spakowałąm rodzinę i wyruszyliśmy szukać witaminy D!

St Anton to wzgórze (1110 m npm) i osada w gminie Oberegg w kantonie Appenzell Innerrhoden w Szwajcarii.

Jest to najwyższy punkt drogi wysokogórskiej, która łączy Appenzeller Vorderland z doliną St. Gallen Rheintal . Zaczyna się w Oberegg i kończy na Ruppenpass, na trasie między Troggen a Altstätten SG. Dojechać tam można nie tylko samochodem, ale i także autobusem z Heiden.

20181226_St.Anton_JoannaRutkoSeitler_-12
W St. Anton znajduje się kawiarnia, kaplica poświęcona św. Antoniemu z Padwy, małe muzeum straży pożarnej, hotel kulturalny i restauracja, przy której znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Ten punkt widokowy nazywany jest przez miejscowych „Töni“ i jest odwiedzany przez motocyklistów, rowerzystów i turystów pieszych. Niedaleko znajduje się również kolejka narciarska, ale ze względu na niedosyt śniegu- była nieczynna.

Jeśli więc i ty mieszkasz w ciemnej dolinie, gdzie brak słońca- wskakuj w auto i wyrusz jak najszybciej do Appenzell. Po drodze możesz odwiedzić parę ślicznych alpejskich wiosek i wpaść do rolnika po swojskie produkty.

Info dla motocyklistów: https://alpenrouten.de/Sankt-Anton-Toeni_point1173.html

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.