Sola. Wieliczka w Arbon

Cafe Bar Sola, Arbon

Każdy Polak w Szwajcarii, marzy, by mieć pod ręką polską restaurację lub chociaż bar, gdzie może się do kogoś w ojczystym języku odezwać.

No i mamy taki w samym środku starego miasta. Ale nie oszukujmy się. Wielu Polaków, albo o nim nie wie (choć otwarty jest od maja br.), albo wstydzi się tu zajrzeć z obawy przed innymi rodakami.

Stali goście to tu Szwajcarzy, którzy są pod wrażeniem urody polskich kobiet, a nie tapety na ścianie, która przedstawia wnętrze Wieliczki.

Bar czynny jest codziennie od 16.00 do godziny duchów. Drinki serwuje nam Polka -Ramona, ale że i ona czasem potrzebuje odpoczynku, w poniedziałki, środy i soboty zmienia ją Szwajcarka -Carmen.

Ramona i Irfan
Ramona i Irfan

Za złota rączkę robi tu  Irfan, którego szefowskie obowiązki ograniczają się tylko do napraw i wykonywania cięższych telefonów.

Co możemy wypić? Lampke wina za 4.00 franki,  pół litra szwajcarskiego browarka za 4.80, Ballantines z kolą za dyszke i wściekłego psa za 8.00.

Sola znajduje sie przy Hauptstrasse 23 w Arbon i, choć malutka, to ciężko ją przegapić.

http://www.facebook.com/pages/Sola-Cafe-Bar-Arbon

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.