Söllereck poleca się na rodzinny wypad

Söllereck jest 1706-metrową górą w Alpach Algawskich w pobliżu Oberstdorf. Z sąsiednimi górami (na przykład Schlappoltkopf, Söllerkopf, Fellhorn) wchodzi w skład Birgsautal vom Kleinwalsertal. Söllereck jest częściowo zalesioną górą trawiastą, która jest szczególnie interesująca dla piechurów. Dzięki Söllereckbahn region jest rozwinięty turystycznie. Teren narciarski w Söllereck oferuje dobre warunki dla początkujących i rodziców z dziećmi. W lecie można zaś różnymi szlakami obejść całą górę.

Pomińmy okres zimowy. W okresie letnim, który trwa do końca października, znajduje się tu wiele atrakcji dla dużych i małych. Już przy samej stacji dolnej, na wysokości 1008m n.p.m znajduje się tor saneczkowy, który ma 850 m. Koszt (5 zjazdów plus 1 gratis): dorośli 25 Euro, młodzi (16/17 lat) – 22,50, dzieci (8-15)- 20,00, dzieci małe (5-7)- 10. Można oczywiście wziąć mniej zjazdów za odpowiednio miejszą cenę, ale kto by bawił się w takie drobnostki… Po każdym zjeździe ukryta kamera zrobi nam zdjęcie, które można później wykupić w fotoautomacie za 4 Euro.

Rodzice z małymi dziećmi mogą pobawić się obok zjeżdżalni na wielkim placu zabaw lub stamtąd zacząć zabawę w zbieranie skarbów. Kartę do zbierania nalepek można kupić za 3 Euro w każdej kasie Bergbahnen.

IMG_20181011_122220.jpg

Kolejką górską można wjechać na Bergstation, znajdującej się na wysokości 1358 m n.p.m. Stamtąd rozlega się piękny widok na dolinę. Dzieci znajdą tam również plac zabaw, a rodzice schłodzone piwko na balkonach dwóch restauracj.

Obok punktów widokowych znajduje się park linowy. Wstęp na niego mają dzieci od 5 roku życia z osobą dorosłą, same zaś mogą z niego korzystać mając 14 lat. Koszt 25 Euro. W cenie są liny do mocowania, kask i krótkie szkolenie wspinaczkowe.

Mniej więcej na tej samej wysokości znajduje się miejsce, gdzie można zrobić wyścig kulek. Kulka w automacie kosztuje 2 Euro, a sama trasa wyścigu rozłożona jest na 3 etapy. Startbahn, Waldbahn i Zielbahn, oddzielonych od siebie trasą dla pieszych, po około 10-12 minut. Idąc nią dojdziemy spowrotem do stacji dolnej. A po drodze w sezonie można pozbierać grzyby.

Zjeść, napić się i odpocząć po trasie można w pobliskiej restauracji, w której odwiedzą Was kury i koty, a dzieci do lat 9 pobawią się na małym placu zabaw. Koty można posmyrać, niestety kury się nie dają…

Dojazd

Autem dojedźcie do Oberstdorfu (tak, to to miejsce, w którym są skoki narciarskie) stamtąd kierujcie się na granicę niemiecko-austriacką. Autobusem podobnie (jeździ linia nr 1). Jeśli spędzacie urlop w Austrii, tak jak my- pytajcie w hotelach o karty turysty. Dają Wam one zniżki na różne atrakcje i dojazdy autobusowe, a jeśli hotel ma podpisaną umowę z Bergbahn- wszelkie kolejki są za darmo. Karta jest w cenie pokoju hotelowego i nie trzeba za nią ekstra płacić.

IMG_20181012_184301.jpg

Wszelkie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie: http://www.ok-bergbahnen.com

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.