Ściężki świetlne w Szwajcarii wschodniej

Wkrótce w Szwajcarii wschodniej (i nie tylko) rozpalą się gwiazdy bożonarodzeniowe i ścieżki świetlne, a cały region będzie lśnić jak choinka. Jeśli lubisz spacery, wieczorami możesz odwiedzić parę z nich.

Na starówce St.Gallen około 700 gwiazd zostanie rozświetlonych podczas otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego 25 listopada. W związku z sytuacją koronową wernisaż gwiezdny nie odbędzie się w tym roku. W zeszłym roku gwiazdy zapalono bez jarmarku bożonarodzeniowego i ludzi, ale oświetlenie zostało nagrane na wideo.

W tym roku będzie również spektakularnie w Bad Ragaz. Można tam zobaczyć wszystko poza zwykłymi lampkami bożonarodzeniowymi, w centrum miasta całe fasady budynków są oświetlone fascynującą sztuką świetlną. „Jasny blask” zabłysnął już od 20 listopada.

We Frauenfeld można wprowadzić się w świąteczny nastrój przy krótkim teatrze i akompaniamencie muzycznym. Uroczyste otwarcie i włączenie lampek choinkowych „StoryLights” odbędzie się 26 listopada. Istnieje również jarmark bożonarodzeniowy od 17 do 19 grudnia.

Christkindlimarkt zostanie otwarty w Chur 26 listopada. Oprócz 30 straganów, Poststrasse zmieni się w ulicę przygody. Na odwiedzających czekają tu zimowe atrakcje, takie jak sporty lodowe czy lodowisko do curlingu.

W Zurychu świąteczne lampki „Lucy” zostaną zapalone 25 listopada tego roku. 23 100 diod LED zamienia Bahnhofsstrasse w morze świateł. Ciekawe, że łączny pobór prądu przez sześć tygodni odpowiada zaledwie 30 godzinom oglądania telewizji.

11.11.2021 zostało otwarte tegoroczne Illuminarium. Na murach Landesmuseum wyświetlane są przygody Yuki, a na dziedzińcuu organizowane są pokazy. Całość dopieszczają szwajcarscy muzycy swoimi koncertami. Wstęp tylko z certyfikatem. Info na illuminarium.ch.

Laternliweg Schwägalp: Latarnie rozłożone na dwukilometrowej ścieżce zostały zapalone 18 listopada. „Steene-ond Lateene-Weeg” w Weissbad, Appenzell: około 40 latarni będzie towarzyszyć spacerowiczom na jednym kilometrze od 28 listopada.

Szopka i szlak Laternli, Heiden: Od 28 listopada w Heiden będzie świąteczny las z podświetlonymi szopkami. Stump’s Laternliweg, Schwendisee, Wildhaus: Schwendisee będzie skąpane w świetle latarni od 26 listopada w każdy piątek i sobotę wieczorem.

Lantern Trail Roggwil Forest: Spacer z lampionami i pochodniami można podziwiać 17 i 18 grudnia. Laternliweg Altnau: Od 26 listopada 60 latarni oświetla Altnauer Laternliweg w każdy piątek.

Do tych spacerowych ścieżek należy dodać również Magiczny Las Lenzerheide, który odbędzie się w dniach 10-30 grudnia 2021 r. Pisałam o nim 2 lata temu, więc jeśli chcesz wiedzieć jak mniej więcej wygląda, zajrzyj tutaj.

Mapa ścieżek:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1RqaQNHkDAGehmBEjdT0UZNkje2YHz8wW&ll=47.232076275699924%2C9.036839949999997&z=9

W zależności od wydarzenia obowiązują różne przepisy dotyczące Corony. W niektórych miejscach wymagany jest certyfikat, a w innych nie. Może się to oczywiście zmienić w dowolnym momencie, dlatego zalecam w każdym przypadku dowiedzieć się więcej od organizatora przed wizytą.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.