Ścieżka dziewiarska przez Arbon

Wirus dziewiarski zainfekował więcej ludzi w Arbon i okolicach niż Corona: 50 kobiet stworzyło oryginalne, zabawne przedmioty na drugą „ścieżkę dziewiarską przez Arbon”. Ścieżka została oficjalnie otwarta w sobotę 13 czerwca, w „Światowym Dniu Dziewiarstwa”.
Pierwsza „ścieżka dziewiarska przez Arbon” była wielkim sukcesem zeszłego lata. Ludziom z bliska i daleka spodobały się ubrane w kolorowe fatałaszki ławki, latarnie, kamienie i drzewa.
Franziska Röhrl ze staromiejskiego specjalistycznego sklepu „Moda z wełną Filati” poruszyła serca okolicznych mieszkańców na te dzieła sztuki tak, że nie musiała inwestować własnego czasu i pieniędzy, aby teraz rozpocząć drugą edycję „Drutami przez Arbon”.
Tym razem pod hasłem „Happy Tree”, opartym na nazwie miasta Arbon „Arbor Felix”. Wraz z 50 „dziewiarskimi kobietami” z Arbon i okolic, przerobiła na drutach i szydełkach około 263 km wełny.
Dzięki kolorowym i często zabawnym dzianinom, 78 drzew i krzewów jest obecnie ubranych – między Fischmarktplatz, Schlosspark, Adolph-Saurer-Quai, molo, basenem, starym miastem i ulicą Promenade.
20200613_StrickenArbon_JoannaRutkoSeitler_-9
Park zamkowy został przekształcony w królewski „park Sissi”.  Jedno z drzew ma na sobie uroczą królewską suknię z długim trenem, który góruje nad murem zamku. Nawiasem mówiąc, dla „Sissipark”  ubrania mogły robić tylko panie, które same nosiły imię Elisabeth (Sissi) …
Dzianinowa dżungla ze zwierzętami na Promenadenstrasse wywołuje uśmiech na buziach dużych i małych, a drzewa przy basenie noszą bikini i kółka do pływania.
Szlakiem można chodzić do połowy września. Nie kosztuje to nic, ale przy okazji wycieczki można zajrzeć do muzeum Saurer i Momö.
Co 2 tygodnie organizuję również koncerty w Pawilonie Muzycznym przy Jakob Zuellig Park. Następny jest już w niedzielę 21.06.2020 o 15.00, więc jeśli nie macie jeszcze planów na weekend- zapraszam serdecznie na dobrą muzykę, bigos i polskie ciasta!
20200607_PickNickJazzAmSee2020vol1_JoannaRutkoSeitler_-17
Więcej o Arbon można przeczytać TUTAJ.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.