S-Ka, Altnau

Ta…a już myślałam, że wszędzie byłam i wszystko widziałam, a tu jaka miła niespodzianka! Nowoodkryty przeze mnie klub, miła atmosfera, a w dodatku Polka Wiola w obsłudze!
S-ka często organizuje imprezy. Koncerty, urodziny i firmowe spotkania. W Esce mamy przyjemny bar na 70 osób, osobne pomieszczenie do palenia i taras. Korytarzem prosto natrafimy na Eventraum, czyli salę koncertową. Również 70 miejsc siedzących, albo 140 stojących.
W ostatnim tygodniu byłam tam na pierwszej Jam Session* w kantonie Thurgau, zorganizowanej przez Ostschweiz Jazz Kolektive- zrzeszeniu muzyków z Ostschweiz, którą powołał do życia światowej sławy pianista z St.Gallen- Claude Diallo. Stwierdził on, ze szkoła muzyczna w St.Gallen wcale nie jest gorsza od tej w Zürichu, Lucernie, czy Bernie i, że należy promować regionalne sławy. OJK założyło własną gazetę Saiten, którą można zaprenumerować na cały rok za jedyne 70 fr. Link tu. Współpracuje ze wszystkimi znaczącymi helveckimi gazetami, pozyskała dobrych sponsorów i zrzesza ponad 400 muzyków z regionu. Brawo! Bardzo dobrze jak na jeden rok dzialalności. No a ja, nie byłabym sobą, gdybym się nie wkręciła…wkręcam się powoli. Takie projekty wymagają czasu i cierpliwości. Pierwszy fotoszuting koncertowy już za mną, a wyniki w galerii pod spodem, a więcej na fejsie tu.
Wracając do S-Ki.  Klub otwarty jest od wtorku do czwartku od 17.00 do 24.00, a w piątki i soboty od 17.00 do 01.00.
Ceny są bardzo przystępne. Podczas koncertów wszystkie napoje w tej samej cenie- czyli po 5 fr. Na mały głód-pizza margarita za 10.00.
Güttingerstrasse 1, 8595 Altnau, Szwajcaria.                                                  http://www.s-ka.ch
Do zobaczenia.

Jam Session- sesja muzyczna, w tym wypadku jazzowa, w której podstawą jest Home Group- grupa domowa, składająca się najczęściej z instrumentów, ktorych nie można przenieść lub rozmontować- najszęściej pianino, perkusja i kontrabas. W tym dniu Grupą Domową było Stickerei Jazz Trio. Ideą sesji jest połączenie różnych instrumentów i wspólne granie muzyków, którzy się praktycznie nie znają. Muzycy Domowej Grupy są także „wymienni“. I tak mogliśmy usłyszeć i zobaczyć 4 pianistów, 4perkusistów, 2 basistów, o muzykach na instrumentach dmuchanych i piosenkarzach nie wspomnę.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.