Rorschach (SG)

Rorschach znam wzdłuż i wszerz pod względem szopingowym. Tym razem jednak postanowiłam zwiedzić swój własny region i pokazać go Wam.

Z Arbon do Rorschach można przejść w trochę więcej jak pół godziny nad samym brzegiem jeziora. I pierwsze, co zobaczymy to duży plac zabaw i Badhütte. Jest to domek na jeziorze, w którym w lecie można się wykąpać i spożyć coś małego. Otwarte tylko w sezonie letnim.

Wysiadając jednak z pociągu na dworcu głównym (uwaga- miasto ma ich 3!) możemy zacząć zwiedzanie właśnie od tego budynku. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Wü

rth Haus. Nowoczesna budowla, w której odbywają się różne kulturalne imprezy dla mały i dużych. TU można sprawdzić co i kiedy.

Kościołów także jest pełno. Już przy samym dworcu zobaczymy wierzę Katholische Pfarrkirche Sankt Kolumban und Konstantius, czyli kościoła katolickiego, który otwartymi drzwiami zachęca do odwiedzin. Za kościołem znajduje się stary ogród, który w lecie daje schronienie odwiedzającym i zapewnia ciszę i spokój kontemplującym.

Wdrapać się możemy ma Mariasberg. Jest to górka, na której mieści się stary benedyktyński klasztor. Obecnie jest to centrum kongresowe i wyższa szkoła pedagogiczna. Pozwiedzać jednak można i podelektować się panoramą miasta.

Na Mariasberg znajduje się kompleks szkolny, a tam plac zabaw dla dzieci. Gdy więc na tę wycieczkę zabierzecie pociechy, polecam ten właśnie przystanek na świeżym powietrzu.

Rorschach nie dzieli się na stare i nowoczesne miasto. Wśród domów z płyty znajdują się prawdziwe perełki architektoniczne i, niestety, aby je wyłowić, trzeba się nachodzić.

Najmłodszym kościołem w mieście jest kościół reformatorski z 1904 roku. Jego wnętrze ciche i spokojne i nie takie wystrojone, jak te katolickie. Zachwycić mogą Was witraże. Przepięknie zrobione stanowią jedyny bogaty element.

Schodząc w dół, dojdziemy do stacji Hafen, czyli do portu. A tam czeka na nas nieskończenie długa promenada, sklepy i sklepiki, bary, restauracje i inne przyjemności.

Wspomnę również o tak zwanym Kornhaus- czyli starym spiżu, w którym to obecnie mieści się muzeum i parę firm.

Więcej o mieście znajdziecie na Wikipedii.

31

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.