Robimy plastelinę!

Siedząc w domu z dzieckiem, czasem brakuje pomysłów, by się nie nudziło. Nie tylko dziecku, ale i Tobie! Dlatego postanowiłam z córką porobić zajączki, ludziki, kwiatki i inne duperele z plasteliny. Niestety materiał nam się skończył. Z domowych produktów, które masz w kuchni, możesz go jednak wyczarować.

Co potrzeba:

wp-1585059394301.jpg

20 czubatych łyżek mąki
15 łyżeczek soli
2 łyżki oleju
250 ml wody
Barwniki spożywcze (w wybranych przez Ciebie kolorach lub takich, które akurat posiadasz)

Ponadto:

Rękawiczki jednorazowe
Słoiki

Jak to zrobić:

wp-1585059394183.jpgPrzesiej mąkę do dużej miski, a następnie dodaj sól, olej i wodę. Zagnieść wszystkie składniki w gładkie ciasto. Jeśli masa jest nadal zbyt mokra i lepka, dodaj trochę mąki. Jeśli masa jest nieco za sucha, możesz po prostu dodać trochę więcej wody.
Gdy ciasto stanie się ładne i gładkie, możesz podzielić je na kilka porcji – w zależności od tego, ile plasteliny chcesz zrobić w różnych kolorach.
Załóż rękawiczki, a następnie ostrożnie wpuść kilka kropel barwnika spożywczego do studzienek w cieście. Im więcej barwnika dasz plastelinie, tym bardziej intensywny kolor!wp-1585059394244.jpg
Następnie ponownie energicznie zagniataj poszczególne porcje ciasta, aby barwnik spożywczy był dobrze rozprowadzony.  Możecie od razu bawić się glinką modelarską albo umieścić ją w zakręcanych słoikach, aby modelina pozostała przyjemna i miękka tak długo, jak to możliwe. Mocno zamknięta w słoikach plastelina pozostaje elastyczna przez około osiem tygodni.
Farby oczywiście można mieszać. My miałyśmy tylko 3 kolory: nibieski, żółty i czerwony.
Zielony = niebieski i żółty
Pomarańczowy = żółty i czerwony
Fioletowy = czerwony i niebieski
Biały – nie dodajesz nic!

wp-1585059394279.jpg

Przyjemnej zabawy 🙂
wp-1585059394216.jpg

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.