Restauracja Lapin w Lucernie

Myli się ten, kto myśli, że szwajcarska kuchnia to tylko Bratwurst, Fondue i Raclette.

Restauracja Lapin w Hotel de la Paix w Lucernie zachwyca domową kuchnią szwajcarską. Szczególnie popularny jest legendarny szaszłyk Flambi, który jest flambirowany bezpośrednio na stole, ale także plastry wątroby cielęcej i tradycyjny pasztet Fritschi. Ofertę uzupełnia bogata oferta win z najważniejszych regionów uprawy w Europie.

Na stronie restauracji czytamy: „Nasz hotel charakteryzuje się między innymi niezwykle ciekawym położeniem: na skraju starego miasta, zaledwie kilka kroków od jeziora, witamy naszych Gości już od 1912 roku. Oferujemy nowoczesne pokoje, świeżą kuchnię w hotelowej restauracji Lapin z lokalną kuchnią i dużym wyborem win. Do najpopularniejszych dań należą szaszłyki flambirowane przy stole i oryginalne fritschipastete z Lucerny“.

Hotel de la Paix jest własnością rodziny od ponad 50 lat i obecnie jest prowadzony osobiście przez Ferdynanda Zehndera i jego rodzinę.

Restauracja Lapin posiada parę szwajcarskich kulinarnych odznaczeń: Tripadvisor, HotelerieSuisse, Guilde, Lunchgate Guest Awards i inne.

Lapin do najtańszych nie należy, ale dla przyjemności podniebienia liczy się jakość, a nie ilość. Bardziej głodni mogą wybrać od razu 3 lub 4 daniowe menu, a ci o mniejszym głodzie mogą zamówić potrawy a la karte.

I tak, nasz wieczór możemy zacząć od Gazpacho z ziołową bagietką, domowo wędzonym pstrągiem z majonezem wasabi i małą sałatą lub od klasyka: tatara.

Po przystawkach można się uraczyć smażonym filetem z siei z sosem tymiankowym z białej czekolady w towarzystwie domowego makaronu i warzyw lub wątróbką cielęcą z roesti.

Na deser polecam Truskawkowe tiramisu i zapiekankę jagodową z lodem waniliowym.

Ceny:

4-daniowe menu szefa kuchni 69 CHF / z towarzyszącym winem 87 CHF.
3-daniowe menu szefa kuchni 58 – CHF / z towarzyszącym winem 76 – CHF.

Tatar pół porcji – 19.00, Tiramisu – 13.00, Zapiekanka – 14.00, reszta jak w karcie. Rachunek na 3 osoby, bez wina ale z hektolitrami napojów bezalkoholowych – 163,60 CHF, radość dla podniebienia – BEZCENNA!

Podczas pandemii hotel, w którym znajduje się restauracja jest otwarty dla gości, restauracja również. Zaleca się rezerwację stolików (można online).

Hotel de la Paix *** Luzern
Museggstrasse 2, CH-6004 Luzern
Telefon +41 (0)41 418 80 00
Fax +41 (0)41 418 80 90
www.de-la-paix.chinfo@de-la-paix.ch
Ps. Nie rozumiem tylko dlaczego na rachunku mam inny adres: Zuerichstrasse 3. Ale znaleźć go łatwo, zwłaszcza jeśli chcecie zobaczyć Bourbaki Panorama Luzern.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.