REEMES

REEMES, piosenkarz i autor tekstów, który zaczął pisać własne utwory po  doświadczeniach scenicznych ze swoim zespołem Absolution (od 2007). Występował na mniejszych imprezach klubowych i festiwalach. Gazeta Tagblatt po występie w Brunnadern na festiwalu Open Ear, napisała: „Herisauer rozpieszcza słuchacza swym pełnym soulu głosem i gitarą …“

Jego kompozycje są nieco spokojniejsze i bardziej melancholijne niż w jego zespole, ale wciąż mówią o iskrach nadziei w trudnych sytuacjach …

Roman Thür, bo tak na prawdę się nazywa, pochodzi z Herisau w kantonie Appenzell Ausserroden i zaczynał od uprawiania muzyki na ogniskach z gitarą. Gdy jako członek młodzieżowych obozów usłyszał, że dotychczasowy nadworny gitarzysta chce zrezygnować z posady, przemyślał sprawę i podjął się wyzwania. Szybko dostał za zadanie napisać piosenkę obozową, która w rzeczywistości stała się hitem. To sprawiło, że chciał kontynuować tworzenie muzyki. Zaledwie parę miesięcy później dojrzał do decyzji o utworzeniu zespołu.

W maju 2007 roku narodził się zespół ABSOLUTION.Po pierwszych lokalnych koncertach nagraliśmy płytę CD w 2010 roku, nakręciliśmy teledysk w 2013 roku i wzmocniliśmy się osobiście“- czytamy na stronie muzyka.
„Mimo, lub tylko ze względu na ekstremalną zabawę i naprawdę dobre chwile z zespołem i świetnymi muzykami, od czasu do czasu miałem ochotę grać coś spokojniejszego. Właśnie dlatego zacząłem pisać własne piosenki w 2013 roku.  Oczywiście, pozostanę wierny zespołowi ABSOLUTION, ale nadal będę szedł w stronę mojego solowego projektu.

Romana poznałam w 2016 na RüttelHütte Festival on Air, w małej mieścinie w kantonie Thurgau- Hauptwil. Tam „strzeliłam“ swój Lucky-shut, który ukazywał się później jako zdjęcie promujące jego koncerty.

20161006_Ruettelhuetten_JoannaRutko_2

Wtedy też po raz pierwszy usłyszałam jego największy hit- Follow Me, a gdy otrzymałam festiwalową składankę CD- radości nie było końca. Do dziś towarzyszy mi podczas podróży samochodem przez świat. I choć piosenka mówi o wycieczce przez las, gdzie na każdym kroku jakiś cień czyha, by nas przestraszyć- nie przeszkadza mi to, gdyż melodia jest tak wpadająca w ucho, że na słowa nie zwracam już uwagi.

Po festiwalu w 2016, wspólnie z innymi muzykami, Reemes nagrał Hymn Ruttelhütte Party, który stał się lokalnym hitem i odgrywany jest na każdej imprezie. Festiwal nie ma struktury takiej, jak inne openery. Organizowany jest w październiku, gdzie wszystkie inne imprezy masowe poszły już dawno spać. Na początku nowego roku rusza tak zwany chellenge. Co jakiś czas organizowane są koncerty w klubach, na które zapraszane są młode talenty. Spośród 5 zespołów, publiczność wybiera swojego faworyta i to on gra w finale. Tzn. Na festiwalu w Hauptwil. Oprócz lokalnych talentów, są także większe gwiazdy. W zeszłym roku zaszczycili swoją obecnością międzi innymi: Baba Shrimps, The Baseballs, Lo &Leduc, Stefanie Heinzmann.

Spotykamy się tu i ówdzie na festiwalach i w klubach, a ja nie mogę się już doczekać października, gdy na scenie w wielkim namiocie usłyszę pierwsze dźwięki muzyki.

O imprezie będziecie oczywiście poinformowani.

re

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.