Randki w Szwajcarii. Grupy, portale, appki…

Będąc na obczyźnie doskwiera nam samotność. Kiedy jeszcze nie znamy języka- wstydzimy się wyjść do ludzi i rozmawiać, a co dopiero randkować. Zamiast korzystać z dobrodziejstw tego kraju, jakimi są różnego rodzaju koncerty i wystawy- zamykamy się w czterech ścianach z komputerem czy telefonem i to właśnie przez te urządzenia szukamy drugiej połówki, albo chociaż internetowego przyjaciela. Wstydliwym więc spieszą na pomoc różne portale, prześcigając się w udogodnieniach. Dating Advisor przetestował je wszystkie i ogłosił pare najlepszych.

eDarling. Otrzymał 94 na 100 punktów. www.edarling.ch. Rejestracja gratisowa. Nasze dane pozostaną dyskretne, jednak portal sprawdza profil.

ed2

 

Academic Singels. 90 na 100. www.academicsingels.ch. Dla osób z wyższym wykształceniem. Najpierw trzeba jednak przeprowadzić test osobowości.

ac

Zoosk. 85/100. www.zoosk.com. Szybka rejestracja, logować się można przez facebooka. Jest międzynarodowy.

zo

Parship.ch Nie mieści się w kryteriach Dating Advisor, ale należy o nim wspomnieć. Ma ponad 5 mln użytkowników w całej Europie. W Szwajcarii występuje w języku niemieckim i francuskim. www.parship.ch

pa

Be2. Ma 30 mln użytkowników w całej Europie, do ściągnięcia jako App, preferują go osoby po 40-stce. Bo po czterdziestce człowiek wie, na co stać go, na co nie…www.be2.ch

be

Pani szuka pana, pan szuka pani… Wbrew pozorom portale erotyczne w Szwajcarii funkcjonują i mają się dobrze. Do największych z nich należy c-Date i jak zapewniają twórcy- na jednej randce się nie skończy. Wiadomo, że od twórców to nie zależy, a od napotkanych tam osób. Jeżeli masz ochotę na randkę ze śniadaniem- zajrzyj właśnie tam. Na wstępie musisz wybrać co cię interesuje: chcesz spotkać singli, poczatować, poflirtować, pobawić się/pograć (oczywiście nie w warcaby), popodglądać, czy też masz ochotę na dyskretną aferę. Prawie wszystko jest gratis, ale jeśli szukasz sponsorki, albo konkretnej partnerki bądź utrzymanki- musisz zapłacić. Panie usługę tę mają za darmo. www.c-date.ch

c

Apps

Większość z portali pan-pani można ściągnąć na urządzenie mobilne. Istnieją jednak i takie, które lepiej wyglądają jako Appka, niż jako strona internetowa. I tak wymienić możemy:

Lovoo, Badoo, Lovely, Zoosk, Jaumo i inne.

Pan szuka pana.

No nie oszukujmy się, że nie ma wśród Was typów spod tęczowej flagi. Są i dobrze o tym wiem, dlatego nie pomijam. Za zbędne komentarze co do kochających inaczej, dziękuję Wam już na zapas.

Stron internetowych godnych polecenia nie znalazłam. Może są jeszcze w podziemiu, a może po prostu nie są używane/polecane przez panów. W każdym większym mieście jest specjalny klub, o którym wiedzą tylko wtajemniczeni. W moim mieście jest pub, który raz na jakiś czas organizuje spotkania dla par tej samej płci, a poza nimi jest powszechnie wiadome, że można tam coś wyrwać. Należy jednak uważać, bo wielu „heteryków“ upatrzyło go sobie i można strzelić gafę. Jak się znajdują panowie? Przez appki. Do najlepszych z nich (i przez wtajemniczonych polecanych) należą:

GINDR, ROMEO i SCRUFF.

Pani szuka pani.

Również potomkinie z wyspy Lesbos mają udogodnienia. Niestety nie mam koleżanki lesbijki, która mogłaby mi coś polecić. Przy wyborze kierowałam się opinią użytkowniczek. I tak do najlepszych appek należą:

SPICY, LESLY i ZOE.

Grupy

Na facebooku istnieje wiele grup, do których można się przyłączyć, dając ogłoszenie szukając pokrewnej duszy. Propozycja wypadu na kawę, czy piwo, często jest- powiedzmy sobie ok- ale już konkretne ogłoszenie, że ktoś szuka kogoś, często jest wyśmiewane. Jedyną grupą, którą znalazłam w Helwecji jest Polskie Randki w Szwajcarii. Niestety, mało na niej osób. Podejrzewam, że ludzie po prostu wstydzą się tam ogłaszać. Nie ma sensu być wstydliwym. Piszcie, odwiedzajcie portale, chodźcie na imprezy, do klubów, na koncerty, na wystawy, zapiszcie się do kółek wzajemnej adoracji. A jeśli chcesz znaleźć kogoś konkretnego w necie- nie zapomnij o ładnym zdjęciu profilowym, nie fejkowym, w appce wypełnij wszystkie pola, przeprowadź test osobowości itp. Na fb podobnie. Najbardziej pomaga nie tylko ciekawe zdjęcie, ale i  wpisanie miejscowości w której mieszkasz.

Udanych łowów!

fot. Pixabay.com

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.