Alain Bessert

Postanowienia Rady Federalnej Szwajcarii z dnia 14.04.2021

Na ten dzień czekali wszyscy szwajcarscy szefowie siłowni, hoteli a przede wszystkim restauratorzy i organizatorzy imprez, w tym ja. O 16.30 Alain Berset przedstawił nowy projekt na nadchodzące tygodnie.

Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie będą możliwe imprezy z publicznością, na przykład na stadionach sportowych, w kinach, teatrach i salach koncertowych. Imprezy w plenerze są możliwe dla maksymalnie 100 osób, wewnątrz dla 50 osób.

Restauracje mogą ponownie otwierać swoje tarasy.

Można ponownie trenować w centrach fitness.

W przypadku wszystkich czynności, które są ponownie dozwolone, noszenie maski i zachowanie wymaganej odległości jest obowiązkowe, z małymi wyjątkami.

Nauczanie indywidualne jest również możliwe w ograniczonym zakresie poza szkołą obowiązkową i szkołą ponadgimnazjalną.

Dla pracowników firm, które mają koncepcję testów i oferują testy na miejscu przynajmniej raz w tygodniu, w ich działalności zawodowej nie ma kwarantanny kontaktowej.

Rada Federalna przyjrzała się rozwojowi sytuacji. W połowie marca uniknięto poważnych kroków otwierających, ponieważ istniała duża niepewność. „Dziś liczby rosną, ale tylko powoli” – mówił Berset. Szczepienie jest bardzo decydujące. „Kampania przebiega dobrze – powiedział Berset – możemy szybko zrobić szczepienia, bo w ciągu najbliższych kilku tygodni przybędzie więcej dawek”. Szczepionych jest również coraz więcej młodszych grup ludzi.

Restauracje i bary mogą ponownie otwierać swoje tarasy od 19 kwietnia. Niestety tylko dla osób, które mają miejsca siedzące. Maskę można będzie zdjąć tylko podczas spożycia posiłków. Przy jednym stole mogą przebywać maksymalnie cztery osoby. Dane kontaktowe należy zebrać od wszystkich gości. Należy zachować odległość 1,5 metra między stołami lub zainstalować barierę. Dyskoteki i sale taneczne pozostają zamknięte. Ponieważ wiele restauracji nie jest jeszcze w stanie pokryć swoich kosztów, wsparcie ekonomiczne branży gastronomicznej będzie kontynuowane jak dotychczas.

Wydarzenia z publicznością są znowu możliwe. Maksymalna liczba odwiedzających jest ograniczona do 100 osób na zewnątrz – na przykład na mecze piłki nożnej lub koncerty w plenerze – i do 50 osób wewnątrz – na przykład w przypadku kin, teatru i sal koncertowych. Ponadto istnieje ograniczenie do maksymalnie jednej trzeciej pojemności obiektu. Siedzenie jest obowiązkowe, a maska ​​musi być zawsze noszona. Między gośćmi należy zachować odległość 1,5 metra lub pozostawić wolne miejsce. Spożywanie (…) jest zabronione, a przerwy nie są dozwolone.

Wymagania dotyczące zajęć sportowych i kulturalnych są teraz złagodzone również dla dorosłych w sektorze amatorskim, dla osób indywidualnych i dla grup do 15 osób. Zawody są również ponownie dozwolone na nowych warunkach. Na zewnątrz należy nosić maskę lub zachować wymaganą odległość 1,5 metra. Zasadniczo zarówno maska, jak i odległość muszą być trzymane w pomieszczeniu. Istnieją jednak wyjątki dla czynności, w których nie można nosić maski, takich jak trening wytrzymałościowy w klubach fitness lub śpiew w chórze. W tych wyjątkowych przypadkach obowiązują bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące odległości.

Sporty, w których kontakt fizyczny jest nieunikniony, nadal nie będą dozwolone w pomieszczeniach, a na zewnątrz tylko pod warunkiem noszenia maski. Zaleca się również przenoszenie zajęć sportowych i kulturalnych na zewnątrz i poddawanie się testom przed imprezami, zajęciami sportowymi i kulturalnymi.

Nauczanie bezpośrednie jest również w ograniczonym zakresie możliwe tj. w szczególności na uniwersytetach i w ramach edukacji dorosłych. Istnieje ograniczenie do maksymalnie 50 osób i ograniczenie pojemności do jednej trzeciej pomieszczenia, a także wymagania dotyczące maski i odległości.

Jak widać wielu przedsiębiorców w Szwajcarii odetchnęło z ulgą. Mimo ograniczeń, istnieje możliwość wznowienia pracy zarobkowej.

A ja już dziś mam zaszczyt zaprosić Was na pierwszy w tym roku, organizowany już od 9 lat, PickNickJazz am See w miejscowości Arbon, nad jeziorem Bodeńskim. Odbędzie się on 02.05.2021 między 15.00 a 18.00 w pawilonie muzycznym przy Jakob Zuellig Park. Bliższe info jeszcze nadejdzie.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.