Pierwszy weekend września

Mam nadzieję, że już wszyscy dojechali do Szwajcarii cali, zdrowi i wypoczęci. W ten pierwszy weekend września dużo się będzie działo. Większość klubów bowiem otwiera nowy sezon 2017/18, a co za tym idzie-gdzie nie gdzie jeszcze jakiś OpenAir, wiele koncertów różnej muzyki, a dyskoteki będą aż pękać w szwach. No cóż, chłodno i ciemno się robi, więc wieczory przy grilu idą powoli w zapomnienie.

Piątek, 01.09.2017.

Aarburg. Riverside Openair.

Line-Up piątek:
EUROPE * DEE SNIDER * JETHRO TULL

Line-Up sobota:
GOTTHARD * BLACK STONE CHERRY * KILLCODE * THUNDERBIRD * PING MACHINES * RED LIZARD

Line-Up niedziela:
ERIC BURDON & THE ANIMALS * THE BASEBALLS * KIM WILDE * KUNZ * WHOLE LOTTA DC

Wszelkie info na https://www.riversideaarburg.com/

A obok niego również Festival Route 66Info i bilety.

Abtwil SG. Appowila Highland Games 2017. Nie pytaj, co to jest, bo nie mam zielonego pojęcia. Wiem tylko, że zagra tam Red Hot Chilli Peppers. Początek o 20:00, a bilety tutaj.

Altnau TG. Miłośnicy Pink Floyd mogą posłuchać zespołu Omma Gomma, który wykonuje ichniejszą muzykę. Początek 21:00, wstęp wolny. S-KA, Güttingerstr. 1.

Basel. Na Barfüsserplatz odbędzie się JKF (Jugendkulturfestival) czyli festiwal kultury młodzieżowej.  Od 18:00 będziecie mogli posłuchać rocka i punka. Live: Bitch Queens, Kobra Effekt, Gorki Gagarin, Sir Medes, Modern Sports.

Genewa. Koncert Angeli Gaber i Tomasza Dybały. Początek o 19:30, wstęp wolny. L’Ancienne-Route 15, 1218 Le Grand-Saconnex .

Gossau SG. 

g4

Greifensee. Mały, ale ciekawy OpenAir. Początek o 16:30, wstęp od 26 CHF, a bilety tu.g1

Kreuzlingen. Na Hauptstrasse odbędzie się Jazz Food Festival. Początek o 17:00, wstęp wolny.

St.Gallen. W Hotelu Einstein o 21:00 wystąpi Stickerei Jazz Trio. Wstęp 10 CHF. Berneggstrasse 2. W Grabenhalle natomiast wystąpi Dirty Sound Nagnet. Info.

Romanshorn. Takt am See.

g2

Willisau LU. Tu odbywa się Jazz Festival. Wszelkie info tutaj

Winterthur. Ü40 Tanzparty. Archbar, Archstrasse 2. Początek o 21:00.

Zug. W Wake Up Zug, przy General-Guisan-Str. 4, od 18:00-koncert. Wystąpi Bastian Baker. Wstęp 20 CHF, dzieci gratis, a tu bilety. A w porcie gratisowy Openair Rock the Docks. http://www.rock-the-docks.ch/

Zurych. Mimos:

g3

Sobota, 02.09.2017.

Arbon TG. Usestuhlete. O tej imprezie pisałam Wam już. Zajrzyj tu. Początek o 14:00. Wstęp wolny lub za „co łaska“.

Austria. Lauterach. Club Blue. Pijemy ile wlezie i to za całkiem przyzwoitą cenę.

blue

Bern. Energy 2017. Biletów kupić nie można, ale można je wygrać na https://energy.ch/air/tickets.

Fellbach, Niemcy. Jeśli ktoś tęskni za polskimi przebojami, może udać się w okolice Stuttgartu.

pl

Opfikon ZH. Pieczenie prosiaka. Info na plakacie.

s

 

St.Gallen. Kugl. Bilety po 30 CHF można dostać tu.

ku

Winterthur. W Alte Kaserne, przy Technikumstrasse 8, odbędzie się Barfuss Disco. Czyli disko na boso. Początek o 19:30. A w Sandrigo, przy Gertrudstrasse 1, takie kwiatki:

w

Zurych. Na Stadionie Letzigrund, przy Badenstrasse 500, wystąpi Robbie Wiliams. Bilety tu. Początek o 18:00.

Niedziela, 03.09.2017.

Abtwil SG. O 15:00 wystąpi tu Rapalje. Zagrają celtycką muzykę. Douczyłam się trochę Appowila Highland Games to zbiór zabaw średniowiecznych. Ciekawa sprawa. Może się wybiorę. Ty zajrzyj na ich stronę, może wybierzesz coś dla siebie. http://appowila.ch/

Arbon. W Kościele St.Martin o 12:30 odbędzie się msza w języku polskim. A o 15:00 w Pawilonie muzycznym w Jakob Zullig Park, zagra Big Band One 4 U. Kolekta.

Staad SG. Polsko-Szwajcarskie Stowarzyszenie Ostschweiz zaprasza na wspólną wędrówkę. Spotykamy się na dworcu w Staad o godz. 11:00. Czas wędrówki ok 3,5 godz, powrót do Staad ok 16:00. (łącznie z przerwami). Prowiant każdy w swoim zakresie. W razie niepogody tydzień później. Zgłoszenie udziału nie jest konieczne, ale na spóźnialskich nie czekamy 😉
www.polenschweiz.ch

we

Od 06.09.2017 rozpoczyna się w Embrach, w Teatro di Capua, 14. Piccolo Musikfestival. Potrwa do 10.09, a info znajdziecie na stronie teatru. http://teatrodicapua.ch/reservation.asp?pid=604

Pozostaje mi pożyczyć Wam udanego weekendu i…do następnego tygodnia.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.