PickNickJazz am See- to już 5 lat!

 

PickNick Jazz am See, to dziecko zrodzone z miłości do muzyki, chęci poznania nowych ludzi i spędzania miłego czasu na łonie natury.

Gdy powstał, nie sądziłam, że tak szybko się rozwinie. Dziś stoi u progu 5 urodzin i ma się wyśmienicie, mimo wiatru w oczy…. Zażalenia sąsiadów, policja na karku i kary za złe parkowanie, są u mnie na porządku dziennym i muszę sobie z nimi radzić, wychodząc z opałów jak najbardziej obronną ręką. Pomocną dłoń podał mi w zeszłym roku Patrick, wice-burmistrz miasta Arbon, przysługując dotację w wysokości 900 CHF. Pomyślisz, że to nie dużo? Dla mnie jednak tak, bo cztery poprzednie sezony odbyły się na zasadzie prywatnych imprez, na które wstęp miał każdy. By podreperować budżet i nie pójść z torbami, sprzedawałam napoje i wypieki moich koleżanek, które zaoferowały swoją pomoc. Z biegiem czasu wpadłam na pomył, by zintegrować naszych rodaków i wymyśliłam sobie, że by ich przyciągnąć, będę serwować bigos…taki kwaśny z porządnej kapuchy, taki jak uwielbiam… Polacy przybyli, a Szwajcarzy podjadali polski przysmak ze ślinką kapiącą po brodzie. Szarlotka Grażynki, zrobiona z polskich jabłek, nie miała sobie równych, a Leszek tak obracał kiełbaski na grilu, że wszyscy je jedli ze smakiem.

Bez pomocników, takich jak Olivia, która pomaga w sprzedaży, Leszka, który robi za grillmana, czy Hajo i Andi, którzy pomagają rozstawiać sprzęt, PickNick nie miałby racji bytu. Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że impreza się jeszcze odbywa, jak i tym wszystkim, których mogłam ugościć. Bo nie ma nic satysfakcjonującego i motywującego, jak klepanie po pleckach i usłyszenie: Dobra robota, fajna impreza… nie ważne w jakim języku.

W tym roku startujemy już 30 kwietnia o godz. 15.00 z zespołem Eugen. Z jazzem nie mają nic wspólnego, ale byli najbardziej odwiedzanym zespołem w zeszłym roku. Grają muzykę cygańską w połączeniu z francuskim walcem, wychodzą do publiczności, mają poczucie humoru, a ich koncert to balsam dla ciała i ducha.

Eugen

W szwajcarski dzień Matki, czyli 14.05. wystąpi dla Was Big Band One 4 You. Grupa, składająca się z ponad 20 członków, zagra dla Was największe hity popu, jazzu, swingu i rocka.

14U

4.06. jest zarezerwowany dla Coraline Richard Quartet. Coraline pochodzi z Le Reunion i swoim głosem powala na kolana. W jej wykonaniu, utwory Elli Fitzgerald czy Sary Vaughan, nabierają nowego formatu.

CR Quartet

Przed szwajcarskimi wakacjami, czyli 09.07 odbędzie się koncert WayBackHome. Jest to grupa, która gra największe hity lat 70-tych.

WayBackHome

A na koniec wakacji, czyli 13.08. zagra zespół mojego męża GazzJazz. Funky-groovy-happy…

GazzJazz

Na wszystkie koncerty wstęp jest darmowy. Zbieramy datki do wiaderka dla występujących muzyków. Koncerty odbywać się będą w niedziele, od 15.00 do 18.00, bez względu na prognozę pogody. Jeżeli będzie padać, impreza odbędzie się w pawilonie. Miejsca tam wystarczająco.

W tym roku serwujemy bigos, kiełbaski z grila, sałatki i oczywiście ciasta własnej roboty. Napoje bezalkoholowe, jak i te z Alkiem również. (Piwo, wino, wódka, Jägermeister). Wszystko jest w piknikowych cenach, nie musicie więc co chwilę latać do bankomatu.

Pawilon znajduje się w Arbon, w  Jakob Zuellig Park, przy Adolf Saurer Quai, zaraz przy porcie. Dookoła znajduje się dużo miejsca na gry i zabawy na zielonej trawce. Można rozłożyć sobie kocyk lub usiąść na ławkach. Zapraszam serdecznie całe rodziny. Obok znajduje się fontanna, w której dzieciaki uwielbiają się pluskać w lecie. Nie zawadzi wziąć coś na przebranie. Jeżeli interesują cię wiadomości o imprezie, zapraszam do fejsbukowej grupy tutaj, a jeśli chcesz poczytać o zeszłorocznym pikniku, to tu.

Bardzo ucieszę się, jeśli i Ty wpadniesz na którąś z tych niedzielnych imprez. Do zobaczenia!

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.