Photo 16

Od 8.01. do 12.01.2016 trwała wystawa fotograficzna „Photo 16“ w Zürichu.

W czterech halach w Maag Hallen można było obejrzeć fotografie szwajcarskich artystów, jak i tych, którzy tu tylko mieszkają. Uparłam się strasznie, by tam pojechać i tak, w niedzielę rano zapakowałam się z kolegą do auta i ruszyliśmy w drogę. Pogoda nie dopisywała, ciągle padało, ale to nam nie przeszkodziło, gdyż wystawa odbywała się w środku.

Kolejka przed Maag Halle
Kolejka przed Maag Halle

Dominowały fotografie z Azji i portrety. Znależliśmy również zdjęcia naszej rodaczki, ale zamiast obrazków z Polski, zobaczyliśmy średniej jakości portrety z Chin. Byliśmy zawiedzeni…

Temat uchodzców też się pojawił:

Maurice Haas & Christian Grund- Flüchtlinge
Maurice Haas & Christian Grund- Flüchtlinge

Wszystkie fotki w oryginale można zobaczyć tu: http://blog.tagesanzeiger.ch/zoom/index.php/69424/europas-totalversagen/

Do „Chambre Noire“ wstęp mieli odwiedzający powyżej 18 lat, gdyż mogliśmy tu podziwiać piękne i odważne akty.

Darkroom
Darkroom

Najbardziej jednak poruszyła nas kolekcja zdjęć Daniela Däppena „Teaks letzte Tage“. Co się dzieje, gdy człowiek, chorujący na raka zdecyduje się umrzeć? W krótkim czasie, który nam jeszcze pozostał nadrobić wszystkie zaległości…ostatni rysunek, ostatni poczęstunek z rodziną, ostatni raz dać siebie wnukom, by nie zapomniały. Chwila czułosci i pożegnanie…a później samotna droga do… Jedyne, co po nas pozostaje to pusty fotel, zwinięty koc i wspomnienia. To właśnie przedstawił nam ten Pan, którego prace mogę umieścić w kategorii „Wyciskacz łez na Photo 16“.

Daniel Däppen "Teaks letzte Tage"
Daniel Däppen „Teaks letzte Tage“

Niestety nie posiadam wszystkich fotek z tej serii, a te, które dla Was skleiłam, udostępnił mi Leo Laszecki. Dziekuję. Więcej możecie znaleźć na stronie fotografa: http://danieldaeppen.ch/pages/exhibition/

Od emocji po panoramy: górki, jeziora i co tam jeszcze chcecie, do fotografii abstrakcyjnej. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia kości (i wcale nie te rentgenowskie), krzeseł (nie mylić z Designerfotos-bo i takie były), ale jedno, które najbardziej zapadło mi w pamięć, to…Na różowym tle- głowka czosnku, obok nadmuchany kondom, a na nim popkorn…A ja się pytam: po co? Moja kreatywność chyba jest ograniczona, ale zobaczcie sami co jeszcze było:

Abstrakcje
Abstrakcje

4

Tablica ze zdjęciami z Zürichu
Tablica ze zdjęciami z Zürichu

 

Leszkowy faworyt- Zdjęcie reklamowe Jean Paul Gaultier
Leszkowy faworyt- Zdjęcie reklamowe Jean Paul Gaultier

16 12516595_1050005418353435_193231085_o

Wystawa- jak wystawa- powiedziałby. Ja jestem zadowolona. Niestety nasze fotki nie oddadzą wszystkiego. Tam trzeba po prostu być i zobaczyć. Czy pojadę w przyszłym roku? Pewnie! A może nawet dorosnę do tego, by sama coś wystawić…

Dla chętnych fotograficznych wrażeń…od 27.01. do 14.02 2016 odbędzie się Olympus Photography Playground w Photobastei przy Sihlquai 125. Wstęp jest wolny, a wstępować można od 12.00 do 21.00. Zapraszam i pozdrawiam.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.