Peja – polski rapper w Szwajcarii

5 maja 2018 roku odbył się pierwszy koncert rapperski w Szwajcarii, w klubie Hamman w Lendzburgu. Głównym gościem był polski rapper Peja, a towarzyszyli mu: Grupa Slums Attack z Gandziorem i DJ`em Rink, PRZI & NZP i Bartek Boruta.

peja1

Ryszard Waldemar Andrzejewski urodził się 17 września 1976 w Poznaniu, jest rapperem, autorem tekstów, producentem muzycznym i przedsiębiorcą. W 2010 roku założył wytwórnię płytową pod nazwą RPS Enterteyment. W latach 2011–2015 był także współwłaścicielem marki odzieżowej Terrorym. Członek grupy hip-hopowej Slums Attack, której był współzałożycielem. Jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy w Polsce, zaś sam artysta został dwa razy nominowany do nagrody Fryderyka, w tym raz został laureatem.

Jako raper ustanowił rekord i wraz z Tede stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Polskiej liście przebojów – OLiS.

Peja współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak Sweet Noise, Onyx, Ice-T, Jeru the Damaja, Masta Ace oraz AZ.

W 2011 roku raper został sklasyfikowany na 1. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Publikacje na temat twórczości rapera ukazały się m.in. w czasopismach „The New York Times” i „The Source”. W 2014 roku został nagrodzony statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.

Prywatnie mąż  i tatuś dwójki dzieci: ma córkę Lilię (ur. 2013) i syna Hugo (ur. 8 marca 2018).

peja4

Auslanderka: – To pierwszy koncert w Szwajcarii. Jesteś trochę zestresowany?

Peja: – Tak, nawet bardzo.

A: – …ale grałeś już prawie wszędzie. W Anglii, w Irlandi…

P: – tak, ale nie ważne, czy grasz w metropolii, czy na małej wiosce. Czy to jest koncert na 30, czy na 3000 osób. Czy w kraju, czy za granicą, czy w Europie, czy na innym kontynencie…Zawsze jest 100% energii, zawsze trzeba dać z siebie wszystko.

A: – Najpierw byłeś chłopakiem z ulicy, potem słuchała cię cała Polska. Jak poradziłeś sobie ze sławą?

P: – Sława? Sławny to był Papież. Polscy artyści mogą cieszyć się jedynie lokalną popularnością, która w moim przypadku jest wieloletnia.

A: – A gdybyś mógł wrócić do samych początków, czy chciałbyś coś zmienić? Czy w ogóle chciałbyś coś zmieniać?

P: – taaaaa, chciałbym się bardziej wyspać dzisiaj w nocy…

Pytania od publiczności:

– Czego słuchasz prywatnie?

P: – Czego? Żony słucham… (śmiech) a poza tym Bacha, Bethovena i Mozarta…

Nie udało się zadać wszystkich pytań ze względu na goniący nas czas. Parę z tych, które zadaliście, musiałam ocenzurować. Odpowiedzi zresztą też.

peja3

Informacje o koncertach znajdziecie na stronie: http://www.pejaslumsattack.pl/

Zdjęcia dla Polskiego Disco w Lenzburgu: Joanna Rutko-Seitler, Dominik Stein, Karol Malinowski. Więcej zdjęć TUTAJ.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.