Ostatni weekend maja

Po ciężkim przed ostatnim, pora na ciężki ostatni. Ach, ten maj skubany…zamiast się na nowo zakochać i latać z głową w chmurach, człowiek tyra i tyra. No, ale od czego są łikendy?

W Piątek, 26.05.2016. możemy się wybrać do:

Amriswil– do klubu Basement na koncert zespołu Superjam. Wejście od 21.00 za 10,oo.  Schrofenstrasse 12.

Bern. Tam bowiem, gdzie Gelände Bernexpo, od piątku do niedzieli potrwa Streetfoodfestival, a na nim polskie stoisko.

W Berneck *SG, w Wein Berneck, koncert GazzJazz. Początek 20.30, kolekta. Rathausstrasse 7.

Flawil, Kultur Punkt przy St.Gallerstrasse 15 organizuje koncert regge. Wystąpią Bondaa i Rootfire o 20.30.

Frauenfeld. Eisenwerk, przy Industriestrasse 23, organizuje koncert rockowy szwajcarskiej grupy Bubi Eifach.21.00.

Panem w Romanshorn zaprasza zaś na Journeys. Wstęp wolny, zbiórka do kapelusza, początek koncertu o 20.30. Hafenstrasse 62.

W Rorschach mamy 2 możliwości: W Jazzklub Seerestaurant, przy Churerstr. 28, o 21.00 zagra pianista i solista Kenny Wesley, a w Treppenhaus, przy Kirchstrasse 3, Pariah/ Urbane Praxe- również o 21.00.

Schaffhausen. Tam dziś już zaczął się Jazzfestival i w jego ramach w Kammgarn, przy Baumgartenstrasse 19, o 20.30 zagra quartet Scherrer/Brodbeck/Gisler/Strueby. O Jean Paul Brodbecku już raz się rozpisywałam. Świetny pianista! Warto pójść na jego koncert.

St.Gallen. Oprócz nawału dyskotek, w których ciągle coś  się dzieje, w Palace, przy Zwinglistrasse 3, koncert bluesowy Imarhan. 22.30, wstęp w lakierkach!

W Theater Casino Zug, przy Artherstrasse 2-4, Avishai Cohen Trio o 20.00. Ceny biletów w zależności od miejsca: 35-65,00 na http://www.starticket.ch.

A Sobota, 28.05.16. obfituje w taaakie możliwości:

Arbon. Od 17.00 przy jeziorze Grillentanz. Muzyka różna, w porywach do elektronicznej. Bierzemy własnego grilla i idziemy skakać. Jeśli takowego nie mamy, to się nie martwimy, bo na miejscu szeroka oferta konsumpcji. Wstęp się jednak płaci. 35 frania.

We Frauenfeld takie klocki:

frauenfeld28

Ale i tak wiem, że publika podzieli się na Arbon i Zürich, na Grillentanz i kolejną Polską Noc w Sektorze 11, przy Andreasstrasse 70.

yh28

Dzięki współpracy, Auslanderka w Szwajcarii otrzymała 10 podwójnych wejściówek na tę imprezę i rozdała czytelnikom. A oto szczęśliwcy, którzy wejdą tam gratisowo:

Gabriela, Magdalena, Klaudia, Monika, Joanna, Kataszka, Rafał, Patryk, Maciej i  Max. Lista pełnych nazwisk, będzie leżała w kasie przy wejściu. Podając nazwisko lub fejsbukową ksywkę, otrzymacie bilety. To co, widzimy się w środku?

Ale, ale…proszę państwa, to jeszcze nie koniec!

W niedzielę o 10.30 w Arbon, odbędzie się Msza św. wraz z procesją Bożego Ciała, która przejdzie do Jakob Züllig Park, a tam będzie czekać na Was poczęstunek i muzyka. Wśród specjalności z Włoch, Chorwacji i Szwajcarii, skosztujemy także polskiego bigosu i własnoręcznie pieczonych ciast. Uwaga! Wszystkie składniki przyjechały z Polski! Przy złej pogodzie impreza odbędzie się w Parafii.

Życzę udanego weekendu 🙂

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.