Ostatni weekend lutego

A witam po długiej nieobecności i ciszy w wydarzeniach (nie)kulturalnych. Niestety, mimo, że towarzystwo imprezowe, to jednak wolało poczytać o ospach, szkołach i tym podobnych, anieżeli o imprezach. A i ja się bez bicia przyznam, że chciałam trochę „rozszerzyć działalność“ o tematy przydatne Polakom w Szwajcarii. Ale jestem spowrotem z propozycjami, gdzie się zabawić…

Piątek, 26.02.2016.

Zacznę od tego, że przez cały Weekend w Rorschach odbywać się będzie pokaz rzeźb z lodu. Przyznam, że śnieg spadł dopiero dziś, ale organizatorzy byli zapobiegliwi i nawieźli 60 ton białego puchu z innych częsci Helwecji. Rzeźby będzie można oglądać w ogrodzie Würth-Haus, który znajduje się dokładnie na przeciw dworca głównego.

Haus Würth organizuje jeszcze inne eventy kulturalne, rodzinne i nie tylko. Jeśli kogoś ciekawi, może do nich zajrzeć TU.

W Amriswil, w klubie Basement, przy Schrofenstrasse 12, w ramach Piątku z Harleyem, taka oto impreza:base 26

W Arbon, w klubie La Bodega, pod El Asturiano, a przy Hauptstrasse 7, o 21.00 zagra dla Was Marginal. Wstęp wolny, zbierają do kapelusza…a raczej do byczka-skarbonki, żeby tak po hiszpańsku było..Tu relacja.

Jesli ktoś ma ochotę na dobre winko i muzyczny kabaret, może się wybrać do Berneck. Tu bowiem wystąpi grupa Smilling Toasters. Także kolekta, a początek o 20.00.Tu relacja.

W Kreuzlingen polecam koncert grupy UPtown3. Jeżeli byliście kiedyś na koncercie Stickerej Jazz Trio, mojego męża, to rozpoznacie basistę, a jeśli jeszcze trafiliscie, gdy śpiewała Valerie Maertens, to wiecie, o czym mówię. Do tego duo dochodzi gitara, a przy niej Eckhard Freund. Grupa gra mało jazzu, ale dużo utworów Jonniego Casha. Poooolecam.

Cafe Out of Bounds, Bahnhofstrasse 39. Początek o 20.00.

W Rorschach oprócz rzeźb, także wieczorem coś. Tym razem dla ucha. W Jazzclub przy Seerestaurant ( Churerstr. 28) wystąpi grupa The Clients, grająca funk.

A W Romanschorn, w Restauracji Panem, przy Hafenstrasse 62:

panem26

Sobota, 27.02.2016.

Zacznę od kantonu Basel, żebyście nie mówili, że ciągle tylko Thurgau i St.Gallen.

W Arlesheim (4144) W Fat-Inn, przy Talstrasse 82, zagra dla Was Hank Davison.TU relacja z koncertu w Arbon. Wstęp o 21.00, który kosztować nas będzie 22 franie. Ale warto, jeśli ktoś lubi rocka z rodem Route 66.

A w Amriswil:base27

Szwajcarski Rammstein.TU możecie zobaczyć, co Was czeka. Może też się wybiorę…

W klubie Fellini w Roggwil (SG) , przy Neukircherstrasse 6, dziś nie polska, a węgierska dyskoteka. Węgrzy bawią się ładniej od Polaków, więc warto się wybrać. Wjazd zafriko od 21.00.

A w Hall of Fame w Wetzikonie:

wetz27

Niedzielę proponuję spokojną. Może do kościółka? W Arbon, w kościele. St. Martin o 12.30 polska Msza święta, a po niej kawka we wspólnym gronie.

Milej zabawy!

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.