Ostatni łikendzior kwietnia

W tym tygodniu helwecka pogoda płatała nam straszne figle. Kolega na budowie przeżył cztery pory roku w jeden dzień, ja się zaś bałam o posadzoną zieleninę na balkonie, bo kto by pomyślał, że w końcu kwietnia w mojej przyjeziornej dziurze będą widzieć śnieg, skoro go tu nawet w zimie nie ma…?

Ale nic to, słoneczko już uśmiecha buzię i miejmy nadzieję, że już jutro panie będą mogły wybrać się gdzieś w półbucikach, bez targania ze sobą reklamówki z kozakami.

Piątek, 29.04.2016.

Amriswil. W Klubie Basement, przy Schrofenstrasse 12, wystąpi Privat Blend. Jest to szwajcarska grupa folkowo-rockowa. Panie do 23.00 mają wstęp wolny, a otwarcie lokalu już o 21.00.

Bern. W ramach 41. międzynarodowego festiwalu jazzowego w Bernie (który zaczął się już 12 marca i potrwa do 21 maja), w lokalu Marians Jazzroom, przy Engestrasse 54, wystąpi dla Was New Orleans Groove Masters. Wstęp od 19.00, początek 19.30, miejsca siedzące po 48 frania, a rezerwacje i bilety na http://www.starticket.ch . Jeśli interesują Was dalsze koncerty w ramach festiwalu, to zapraszam na http://www.jazzfestivalbern.ch

Flawil (SG). W Kultur Punkt przy St.Gallerstrasse 15, o 20.30 zaprezentuje się Ghana Kultur Trio. Zbiórka do kapelusza.

Fribourg. W La Spirale, przy Place du Petit-Saint-Jean 39, zagra Francois Lindemann Nu-Basses Quartet. 21.00 za 26,00 fr.

Luzern/Zürich. Dla fanów rapu w 2 lokalach dzielących od siebie ponad 50 km, odbędą się koncerty takich gwiazd jak Nimo (D), Azad (D) i Xen (CH).

Lions Club Luzern (Löwengraben 18) od 00.15 wystąpi Xen, 01.15- Nimo, 02.15-Azad.

Gutenberg Club Zürich (Gutenbergstrasse 1) 00.00- Nimo, 01.00- Azad, 02.00- Xen.

W obu klubach wstęp po 25 frania.

Rorschach (SG). Tu, w Treppenhaus, przy Kirchstrasse 3, odbędzie się koncercik The Blank Tapes. Początek o 21.00.

Zürich. W lokalu Moods, przy Schiffbaustrasse 6, odbędą się 2 koncerty: O 20.30 na scenę wskoczy David Murray – Aki Takase Duo, a o 22.00 Jean-Paul Brodbeck Trio. I tu mnie boli najbardziej, gdyż na Brodbecka szykuję się już uhuuuu! i dojechać nie mogę. Jest on pianistą jazzowym, którego słuchając, dostaje się gęsiej skórki  z wrażenia. Niestety, nie mam możliwości, by 2 razy w weekend w Zürichu zaszaleć. Otwarcie drzwi już o 19.30, a bilety po 38,00.

Sobota, 30.04.2016.

Co do sobotnich imprez, to postanowiłam się za bardzo nie rozpisywać, gdyż w Zürichu odbywa się druga Polska Noc w Sektorze 11, przy Andreasstrasse 70 i pewnie tam wszyscy pojadą. Początek o 21.00, wstęp dla panów 25,00, a panie do północy nie płacą. Proszę Was tylko  o to, byście się zachowywali, zwłaszcza panowie. Pamiętajcie, że między nami bawią się nie tylko Polacy, ale i inne narodowości i…po prostu wstyd się później przyznać. Relacja z ostatniej imprezy TUTAJ, a wszystkie informacje o parkingach,  Djach i inne, znajdziecie na stronie http://www.polnischeparty.com.

zh30

Dla tych jednak, którzy lubią spokojniejsze klimaty, polecam St. Gallen, a w nim Honky Tonk Festival. W 28 różnych lokalach wystąpi 35 zespołów. Kto, gdzie i jaki rodzaj muzyki będzie prezentowany znajdziecie na stronie http://www.honkytonk.ch

Wszystkie inne imprezki znajdziecie na http://www.zueritipp.ch, http://www.tagblatt.ch/agenda lub po prostu na http://www.usgang.ch

Pozdrawiam i życzę udanego 🙂

 

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.