OpenAir St. Gallen

Nie mogę się zmusić do systematyczności jak inni blogerzy, którzy zaraz po imprezie opisują wszystko, albo mają wyznaczone dni, w których artykuł (choćby jakaś…kupa) MUSI ujrzeć światło dzienne… Albo jestem za leniwa, albo mam za dużo pracy, albo nie chce mi się obrabiać i sortować wszystkich zdjęć na raz. Bo nie okłamujmy się, zdjęcia, które tu zamieszczam, to odpadki z produkcji, a te dobre, są już sprzedane do innych firm i noszą logo klienta (Chparty, Bodensee Medien, Seechat, Usgang itp.)

Siadam do pisania wtedy, kiedy mam czas i mi się chce. Dziś właśnie mam dzień płodny i nadrabiam zaległości. Zaległymi artykułami są te o Festiwalach w SG i Arbon.

OpenAir SG odbywa się już od 1977, a tegoroczny miał miejsce w dniach 29.06 do 2.07. Nie byłam na nim jako reporter, lecz jako strąg łomen sekjuriti.

oa2

Pisząc o festiwalach na początku roku, pokazałam Wam możliwość brania w nich udziału jako pomocnik. Ok, żeby stać w ochronie trzeba mieć szkolenie albo dobre plecy. Jako pomocnik nie musisz mieć niczego, wystarczy zgłosić się na stronie danego festiwalu w rubryce „HELFER“. Wstęp masz zapewniony za darmo, ilość godzin pracy zależy od długości OpenAir (3 dniowy= 10h), wikt i opierunek znajduje się w wydzielonej części placu festiwalowego, do której nie mają wstępu goście, a jedzenie znajduje się w specjalnym namiocie i jest całodobowe (nie mówimy o obiedzie i kolacji w wyznaczonych godzinach, bo akurat możesz mieć wtedy dyżur. Mówimy o kanapkach i sałatkach, które są na bieżąco uzupełniane.

Jako pomocnik lub ochroniarz dostajesz specjalną opaskę, na której wpisane jest elektroniczne 80 CHF do Namiotu na jedzenie (napoje darmowe) i 20 Chf do budek. Możesz iść po pracy na piwo czy drina.

Poza twoimi godzinami pracy masz czas wolny i możesz robić co chcesz. Albo idziesz pooglądać koncert, albo się napić. Na OpenAir nie brakuje miejsc, gdzie możesz poczuć się dobrze…

Jeżeli trafisz do ochrony Sidibuehne, obowiązują cię trochę inne przepisy. Ochraniasz bowiem sceny. Musisz być trzeźwy i skoncentrowany. Przed pracą nie możesz sobie pozwalać na ekscesy, dopiero po niej. Masz wydzielone pole namiotowe obok scen i ze swoją plakietką możesz wejść wszędzie. Nawet pod scenę na wybrany koncert, za kulisy i do miejsc, gdzie spotykają się gwiazdy. Nie wolno ci wchodzić tylko do ich garderoby.

A teraz kilka faktów o samym festiwalu.

Plac festiwalowy mieści się na Sittertobel. Jest to miejsce, znajdujące  się przed zjazdem z St. Gallen na Abtwil i tylko wtajemniczeni nie pobłądzą. Z dworca głównego kursują busy i to jest dla wszystkich najlepsze rozwiązanie. Bus nic nie kosztuje, a parking za auto już owszem. I to 50 Chf! na prywatnych posesjach jest jeszcze drożej.

St. Gallen nazywany jest również Schlammgallen. Słynie bowiem z marnej pogody. Albo upał jak cholera, albo deszcz. Zaopatrz się więc w krem z filtrem i kalosze.

oa5

W tym roku przez całe 4 dni festiwalu naliczono 107 tyś. uczestników. To ok. 3 tyś mniej niż w zeszłym. Organizatorzy byli…zawiedzeni.

Jadąc na jakikolwiek festiwal,  zaopatrz się w coś, co chroni uszy. Mogą to być piankowe wtyczki lub jakieś profesjonalne nauszniki. Sprawdź wpierw, czy sprawdzają się podczas spania. W tym roku mój namiot stał między małą sceną, a knajpą czynną 24h. Pospałam w aucie na tankszteli na autostradzie, jadąc fotografować inny festiwal. Było o wiele spokojniej.

Będąc uczestnikiem lub/i pomocnikiem, możesz korzystać z wielu ofert. Każda bowiem firma chce się zareklamować i rozdaje swoje gadżety. Lubię takie rzeczy. Zawsze ciągnę do domu dwukrotnie większy bagaż, a później nie wiem, co mam z nim zrobić. Moja córka już protestuje, bo za każdym razem zaopatrzam ją w tonę plecaczków, bransoletek, chustek i innych pierdół…

Ważna rzecz, choć przeze mnie nie polecana. Dzieci do 12 roku życia mają najczęściej wstęp wolny…Moja córka chodzi ze mną na Summerdays Festival w Arbon. Jest to mała impreza w porównaniu do innych i mieści się u mnie pod domem. Na openery nie ciągnęłabym dziecka ani psa. Już nie takie numery się widziało…

Za parę dni opowiem Wa jak to było na Summerdays, a tym czasem obejrzyjcie jeszcze parę ujęć.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.