Olma 2016. St.Gallen

No i stało się. Byłam, zobaczyłam i składam relację.

Olma trwać będzie jeszcze do niedzieli, 23.10., a zaczęła się w pechowy dzień miesiąca.

Dojechać można na nią samochodem, bądź też autobusem z dworca głównego. Autobus specjalnz Olma Messe lub nr.3 w stronę Heiligkreuz. Mieści się ona przy Splügenstrasse 12. Tu zrezygnowałabym jednak z auta, gdyż o miejsca parkingowe bardzo ciężko. Szwajcarskie linie przewoźnicze przygotowały specjalną ofertę na ten czas, takie bilety kombinowane, które można sobie wykupić taniej. Znajdziecie je tu . Od dworca piechotą, wcale nie jest daleko i przy okazji (i ładnej pogodzie) można sobie starówkę pooglądać. Wchodząc w strefę Olmy, mamy olbrzymi Lunapark.

Zjeżdżalnie, karuzele, strzelnice, budki ze szmatami i z żarciem i wiele, wiele innych ciekawostek. Przed wejściem na teren targów, stoi namiot, a w nim atrakcje dla dzieci. Małe zoo, w którym każde zwierzę można pogłaskać, czasem nawet nakarmić, restauracja ze specjalnościami dla maluchów, mini Migros, gdzie dzieciaki mogą zrobić zakupy, plac zabaw itp.

20161017_sg_olma_joannarutkoseitler1

Wstęp na Olmę nie jest drogi. Wejdziemy już za 17 chf. Jeśli wykupimy bilet kombi z SBB, wyjdzie nam jeszcze taniej.

20161017_sg_olma_joannarutkoseitler7A na targach, jak na targach, popodziwiać możemy krowią Miss Schweiz, zrobić zakupy prosto od producenta, wziąć udział w konkursach i degustacjach…Do tego służą hale 4 i 5.

 

Na Arenie obejrzymy różnego rodzaju spektakle, posiedzimy i odpoczniemy od tłumu. Po drodze możemy nauczyć się grać na Alphornie i sprawdzić techniczne nowinki.

Straż pożarna pokaże nam, co się znajduje w strażackim pojeździe , a dzieciaki będą mogły zagasić ogień. Testowanie produktów też jest na czasie. czy to nowoczesny odkurzacz, żelazko, czy też prostownica do włosów lub różnego rodzaju sprzęty wstrząsowo/masujące… Taaak, Olma to raj dla konsumentów i konsumpcjonizmu.

Wieczorem zaś moi drodzy bezdzietni, możemy wbić się na imprezkę w namiocie Radia FM1 lub innym, których macie do wyboru, do koloru. Nic, tylko korzystać, bowiem następna Olma będzie dopiero za rok.

ol

Więcej fotek Tutaj i na http://www.seechat.de.

Miłego.

 

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.