Obiad rodzinny w kościele ewangelickim w Arbon

Dziś mam zaszczyt przedstawić Wam ofertę kościoła ewangelickiego dla rodzin, które nie koniecznie do niego przynależą. Raz na jakiś czas, niestety nieregularnie, ale zawsze we czwartek, panie, należące do owego kościoła organizują wspólny obiad dla innych. Ideą jest to, by jednoczyć rodziny, by odciążyć inne mamy, i aby dzieci nie musiały z językiem na brodzie „lecieć“ do domu na posiłek.

Już o 12.00 zainteresowani spotykają się w domu parafialnym, który oprócz stołówki robi za świetlicę i salę koncertową. Można ją wynająć również na imprezy okolicznościowe.

Posiłek rozpoczyna się piosenką w języku niemieckim, w której to uczestnicy dziękują za strawę Bogu i osobom ją przyrządzającym. Byłam już tam parę razy i chociaż mi tłumaczono słowa piosenki- za Chiny nie mogę jej zapamiętać. Więc jeśli i Wy będziecie mieli taki problem- nie przejmujcie się. Wasze dzieci rozgryzą ją w 5 sekund!

Obiad składa się z sałaty, głównego dania i deseru. Dodatkowo serwowane są napoje, a dla rodziców- kawa po posiłku.

Co jest daniem głównym? Proste, ale pożywne jedzenie: różnego rodzaju zapiekanki, spagetti z różnymi sosami, zupy. Wszystko jest przygotowywane przez kilka osób na miejscu, dania są proste, ale smaczne, dobrze doprawione.

Przed świętami był organizowany wspólny obiad (wcześniej niezapowiedziany), na którym podano  Gerstensuppe, czyli coś w rodzaju naszego krupniku, z własnoręcznie wypiekanymi bułeczkami, deserem i małym upominkiem dla wszystkich.

Koszt takiej imprezy to 10 CHF od osoby dorosłej, od dziecka- w zależności od tego, ile ma lat (1 Franuś za rok), ale nie więcej niż 5 CHF. Jako dziecko liczy się osoba do 16 roku życia.

Jeść i pić można do woli- tu nie ma żadnego ograniczenia. I wiadomo, jeżeli ugotuje ktoś inny niż mama- dzieciaki zjedzą więcej.

Na stołówce obowiązuje samoobsługa. Sami sobie nakładamy (zazwyczaj starsze dzieciaki pomagają młodszym) i sprzątamy po sobie. Mamy, które nie gotowały, sprzątają stoliki.

Po obiedzie dzieci mają czas wolny, mogą się pobawić lub odrobić lekcje.

Najbliższe terminy FAMILIENZMITTAG:

15 luty 2018

03 maj 2018

14 czerwiec 2018

23 sierpień 2018

08 listopad 2018

Jeśli chcesz wziąć udział musisz się zameldować (nawet dzień wcześniej) w sekretariacie kościoła: 071 446 25 09 lub u organizatorki Karin przez WhatsApp 079 661 05 71. Zostaniesz dołączona/y do grupy i o wszystkich innych „nieplanowanych“ obiadkach będziesz dostawać informacje.

Parafia mieści się na tzw. Bergli, przy Römerstrasse 9.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.