Nowa kampania miłosnego życia w Szwajcarii

Od dziś, 23.10.2017 rusza nowa kampania, promująca bezpieczny sex, której mottem jest: «Partner wechselt. Safer Sex bleibt» czyli po polsku: Zmieniamy partnerów, bezpieczny seks pozostaje. Nowe seksualne reguły będą odpowiednio do niej dopasowane.

W 2016 zwiększyło się grono zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową. Zanotowano 2270 zachorowań na rzeżączkę, 733 zachorowań na syfilis, 11013 infekcji bakterią chlamydia i 542 zakażeń HIV- poinformowało ministerstwo zdrowia (Bundesamt für Gesundheit (BAG)).  Jak na tak małe państewko- uważam, że to dużo.

BAG, wspólnie z organizacjami Aids-Hilfe Schweiz und Sexuelle Gesundheit Schweiz, wyszli na przeciw problemowi i pragną poinformować mieszkańców jakie konsekwencje niesie ze sobą NIEbezpieczny seks.

Jeszcze do niedawna obowiązywały 3 reguły bezpiecznego seksu, dziś zredukowano je do dwóch:

  1. «Vaginal- und Analsex mit Kondom».  Seks waginalny i analny z prezerwatywą.

s2

  1. «Und weils jede(r) anders liebt: Mach jetzt deinen persönlichen Safer-Sex-Check auf http://www.lovelife.ch». I dlatego, że każdy inaczej kocha: zrób osobisty test na http://www.lovelife.ch. Link TU. Test jest anonimowy.

s1

Trzecią (skreśloną) zasadą do tej pory było : «Sperma und Blut nicht in den Mund», czyli sperma i krew nie do buzi. BAG zrezygnował z niej, gdyż została stworzona w celu ochrony przed HIV. Niestety przez sex oralny możemy zarazić się również innymi chorobami wenerycznymi. Nie ważne jak się staramy, czasem można się „poślizgnąć“ i coś załapać. Wtedy jak najszybciej trzeba iść do lekarza i na to nie potrzeba już extra napisanej gdzieś reguły.

Jak podaje BAG-między płciami istnieje duża różnica w zakażeniach. Rzeżączka, syfilis i HIV trafia bardziej w mężczyzn. 78 do 89% wszystkich przypadków, w tym znajdują się homoseksualiści, którzy są najbardziej narażoną grupą społeczeństwa.

68% przypadków zarażenia bakterią chlamydia dotyczy kobiet. Szerzy się ona z człowieka na człowieka drogą płciową, w czasie porodu lub przez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą. Zakażenia Chlamydia trachomatis są częstą przyczyną stanów zapalnych narządu rodnego, co w konsekwencji może prowadzić do bezpłodności lub powikłań ciąży. U cioci Wiki możesz przeczytać więcej na ten temat.

Kampania potrwa 2 tygodnie jest rozpowszechniana na plakatach na najbardziej odwiedzanych stacjach kolejowych, poprzez media socjalne i media online:

Źródło: Blick am Abend.LINK.

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.