Nocleg w zielonym… Friedrichshafen

Wpadliście kiedyś na pomysł, by nocować w sąsiednim mieście? Ja tak, i to już parę razy.

We Friedrichshafen bywam często. Parę razy do roku, jednak dopiero teraz była chęć i możliwość, by tam nocować. A zdarzyło się to niechcący, ponieważ plan był taki, by wybrać się na planetę małp, czyli na Affenberg do Salem w Niemczech.

Szukałam taniego noclegu dla 3 osob: dla mnie, męża i dziecka. Ferienzimmer im Gruenen to była jedyna możliwość, by w pierwszych dniach urlopu nie zbankrutować.

Pokoje mieszczą się w domku jednorodzinnym, na obrzeżach miasta, ok. 1 km od centrum. Tzn od jeziora. Dookoła do znajduje się przepiękny ogród, w którym można poczytać książkę, rano wypić kawę, czy poprostu posiedzieć.

Hochstrasse 23/1 to adres, który mogę polecić nie tylko na jedną noc.

Ogród zielony

Pokój, w którym nocowaliśmy, miał standarowe, ale nowoczesne wyposarzenie: podwójne łóżko, sofa, stolik śniadaniowy, łazienka z prysznicem, aneks kuchenny, w którym znajduje się maszyna do kawy, czajnik, kuchenka mikrofalowa, sztućce i naczynia. Kawa, herbata i cukier do dyspozycji. Oczywiście telewizor i WiFi w pakiecie. Pokój był na parterze a wyjście balkonowe od razu na ogród.

Z powodów wiadomo jakich. Rodzina Mayer przygotowała możliwość bezkontaktowego meldunku Orzez meila otrzymujecie wszystkie dane, gdzie znajdują się sejfy z kluczami i kody do nich, informacje odnośnie parkingu, wyrzucania śmieci, użytkowania pralki itp. W pokoju czeka przygotowany formularz zmeldowania, który trzeba wrzucić do skrzynki w ten sam dzień.

Oczywiście zaleca się odstęp 1, 5m od innych gości, a właścicieli nie widać. Co nie znaczy, że ich nie ma. Respektują prywatność wypoczywających. Jeżeli podróżujecie z pupilem/też nie ma problemu. Zwierzęta i dzieci są dozwolone 🙂

Wymeldowujac się klucze można wrzucić do skrzynki na listy lub zostawić w sejfie.

Cena. Proszę państwa, cena zależy od wielu czynników: kiedy bukujecie, przez jaki portal i od daty, którą wybierzecie. Ja to robiłam spontanicznie, dzień przed wyjazdem i ta przyjemność kosztowała 160 euro. Może uda wam się taniej, czego wam życzę.

Ferienzimmer im Gruenen

Hochstrasse 23/1

88045 Friedrichshafen

Tel 0049 0160 944 134 78

Udanego pobytu.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.