Niezwykłe urodziny

Napewno rzuciło Wam się w oczy, drodzy czytelnicy, logo partnerskie, które możecie zobaczyć u mnie lub na innych blogach w Szwajcarii lub w innej części świata.

kl

Co to jest i do czego służy?

Klub Polki to grupa kobiet i jednego ziomka, którzy wspólnymi siłami chcieli (i chcą nadal) wspólnie tworzyć specjalne miejsce w sieci. Dla siebie i dla innych. Podkreślę W SIECI, gdyż wiele z nich nigdy nie spotkało się realnie. Ja sama- z lekką nutą zawstydzenia- muszę przyznać, że mimo tego, iż jest nas (blogerek) w Szwajcarii kilka- nie spotkałyśmy się nigdy prywatnie wszystkie razem.

Moje początki…

Klub znalazłam „przechadzając“ się po blogach i szukając inspiracji na mój…Sprawdzałam te „szwajcarskie“, to, czego w nich brakuje i jak można by je uzupełnić. Na początku Auslanderka koncentrowała się na kalendarzu kulturowym i relacjach z różnych imprez i przybytków. Po drodze jednak zadawaliście tyle pytań, że postanowiłam umieścić odpowiedzi właśnie tu, rozszerzając Menu o „Ważne w Helwecji„, “ Podróże„czy „Wywiady„.

Do Klubu przystąpiłam dlatego, by sprawdzić jak TO się robi u innych, na początku tylko obserwując wpisy  i od czasu do czasu je komentując. Nie wtrącałam się w życie klubowe, gdyż jestem bardzo wstydliwą i analogową osobą. Na wykonanie zadań decydowałam się wtedy, gdy uważałam, że mogę im sprostać. Do dziś nie potrafiłabym poprowadzić klubowego Instagrama, Twittera, a gdy mam coś napisać, nie wiem, gdzie to odesłać. Na szczęście zarząd jest tak wyrozumiały, że wysyła mi linki 2 tysiące razy w miesiącu i odpowiada na pytania, których dziecko powstydziłoby się zadać.

Inspiracje…

Jestem w klubie od półtora roku (coś koło tego) i przyznać muszę, że dopiero dziewczyny zmotywowały mnie, by rozszerzyć horyzonty. Wzięłam udział w paru projektach, pisząc głównie o Szwajcarii, które i Wam się spodobały. Oczy jak 5 franków, czy Naj mojego kraju, to tylko niektóre z nich, a wiele jeszcze przede mną… W planie jest bycie częścią w wydaniu drugiej części klubowej książki. Pierwsza wyszła bez mojego udziału, gdyż… taka wstydliwa jestem… Świat według Polki to zbiór 65 opowiadań z każdego kontynentu. Książkę możecie zamówić na Allegro (TU).

kl3.png

Nauka…

Powiadają, że podróże kształcą. Jeśli nie stać cię na nie lub nie masz wystarczająco czasu, wybierz się w podróż do Tajlandii, Wietnamu, Anglii, Australii czy Chin z jedną z klubowiczek. Dziewczyny, mieszkające w różnych miejscach na ziemi, opisują je wspaniale, opatrując przy tym zdjęciami i niezbędnymi wiadomościami. Nie musisz ruszać się sprzed kompa, by dowiedzieć się co to jest Kom Ombo, francuskie katakumby, czy jak się obchodzi Halloween w Nowej Anglii. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubpolek.pl i zanurzysz się w świat dotąd nieodkryty.

Związki na odległość…

To nie te „niebezpieczne“, choć i takie mogą się zdarzyć… uszanowanie, szczerość, życzliwość, poczucie solidarności, zdrowa krytyka, zrozumienie…w końcu wszyscy jesteśmy emigrantami, rozrzuconymi po całym świecie z różnych powodów. Nie hejtujemy się, udzielamy sobie rad, pocieszamy się i śmiejemy do rozpuku. Dziwimy się prawom w naszych krajach, podziwiamy miejsca na mapach świata, odkrywamy nowe kultury i religie. Dopingujemy się w tworzeniu artykułów, książek, ilustracji i wszelkiego rękodzieła… Bo chyba tylko emigrant zrozumie drugiego emigranta, nie ważne z której półkuli.

Listopad…

…to dla mnie ważny miesiąc…W tym roku Klub Polki na Obczyźnie obchodzi swoje 5 urodziny!

W tym roku- mój blog obchodzi swoje drugie urodziny…

11.11- Narodowe święto niepodległości.

11.11- święto Św. Marcina, patrona Francji. Jest również patronem dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy.

11.11- Początek 5 pory roku w Szwajcarii. 5 pora roku to nic innego jak karnawał. O godzinie 11:11 w całej Szwajcarii rozpoczyna się Fasnacht.

11.11.2011- podpisałam cyrograf z moim mężem.

16.11- urodziny męża, szwagra Patryka i ich cioci Ruth.

16.11.2009 – narodziła się potomkini Sophia. Tak, tak, w ten sam dzień, co tata, wujek i babcia-ciocia.

Życzę wszystkim razem, każdemu z osobna i sobie, wszystkiego, co najlepsze, spełnienia marzeń, dążenia do celów i ich osiągnięcia. Oby nam się!

Grafikę na 5 urodziny klubu, na obrazku wyróżniającym, wykonała jedna z klubowiczek- Sylwia Rioux. Dziękujemy!

 

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.