Nemo

n2Nemo – jego prawdziwe nazwisko to  Nemo Mettler. Urodził się  3 sierpnia 1999 r. To młody, szwajcarski muzyk pochodzący z Biel, który specjalizuje się w rapie. Rodzice zadbali o jego rozwój muzyczny. Oprócz rapu gra na skrzypcach, fortepianie i perkusji. Obecnie jest na kontrakcie z wytwórnią Bakara Music. 

 

W 2015 wysał pierwszy album „Clownfish“, który uplasował się na pozycji 95 na szwajcarskich listach przebojów.

Bundesrat z płyty Clownfish:

W 2016 ukazał się album Momänt-Kids. Najpopularniejsze piosenki z tego Albumu to Himalaya (12 tygodni na listach przebojów) i Ke Bock (28).

Singiel „Du“ osiągnął 4 miejsce na szwajcarskich listach przebojów [6].

2017 ro rok, w którym ukazał się 3 album artysty „Fundbüro“. Na płycie hitem jest singiel „Du“, który utrzymywał się na 4 miejscu przez 32 tygodnie na szwajcarskiej liście przebojów.

https://www.youtube.com/watch?v=mUbeK-cTFUs

n4Na Swiss Music Awards 2018 Nemo zdobył cztery nagrody. Był pierwszym i najmłodszym artystą, który zabrał do domu aż 4 statuetki. Przed nim dokonali tego jedynie Dodo (3 nagrody w 2008 roku) i Lo&Leduc (3 nagrody w 2015). Nemo zdobył statuetki w następujących kategoriach: Najlepszy piosenkarz, najbardziej przełomowy artysta, Najlepszy na żywo, Najlepszy hit- króry widzowie i słuchacze wybierali online- Du.

 

Więcej o SMA 2018 TUTAJ.

2017 rok był dla tego młodego człowieka bardzo turbulentny, dlatego postanowił sobie zrobić przerwę. Nie koncertuje narazie, ale miejmy nadzieję zobaczyć go już wkrótce na scenie.

n3

4 Kommentare

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.