Nemo

n2Nemo – jego prawdziwe nazwisko to  Nemo Mettler. Urodził się  3 sierpnia 1999 r. To młody, szwajcarski muzyk pochodzący z Biel, który specjalizuje się w rapie. Rodzice zadbali o jego rozwój muzyczny. Oprócz rapu gra na skrzypcach, fortepianie i perkusji. Obecnie jest na kontrakcie z wytwórnią Bakara Music. 

 

W 2015 wysał pierwszy album „Clownfish“, który uplasował się na pozycji 95 na szwajcarskich listach przebojów.

Bundesrat z płyty Clownfish:

W 2016 ukazał się album Momänt-Kids. Najpopularniejsze piosenki z tego Albumu to Himalaya (12 tygodni na listach przebojów) i Ke Bock (28).

Singiel „Du“ osiągnął 4 miejsce na szwajcarskich listach przebojów [6].

2017 ro rok, w którym ukazał się 3 album artysty „Fundbüro“. Na płycie hitem jest singiel „Du“, który utrzymywał się na 4 miejscu przez 32 tygodnie na szwajcarskiej liście przebojów.

https://www.youtube.com/watch?v=mUbeK-cTFUs

n4Na Swiss Music Awards 2018 Nemo zdobył cztery nagrody. Był pierwszym i najmłodszym artystą, który zabrał do domu aż 4 statuetki. Przed nim dokonali tego jedynie Dodo (3 nagrody w 2008 roku) i Lo&Leduc (3 nagrody w 2015). Nemo zdobył statuetki w następujących kategoriach: Najlepszy piosenkarz, najbardziej przełomowy artysta, Najlepszy na żywo, Najlepszy hit- króry widzowie i słuchacze wybierali online- Du.

 

Więcej o SMA 2018 TUTAJ.

2017 rok był dla tego młodego człowieka bardzo turbulentny, dlatego postanowił sobie zrobić przerwę. Nie koncertuje narazie, ale miejmy nadzieję zobaczyć go już wkrótce na scenie.

n3

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.