Nektar, St. Gallen

Dziś zapraszam Was w kulinarną podróż do restauracji Nektar, która mieści się przy Geltenwilenstrasse 16, jakieś 5  minut piechotą od dworca głównego. Nie, nie jest to restauracja tajska, choć w swojej ofercie ma czerwone i zielone Curry, nie jest to nawet restauracja szwajcarska. W serwisie pracują osoby różnych narodowości i ciężko stwierdzić jakąkolwiek przynależność. Faktem jednak jest, że można tu zjeść smacznie, zdrowo, regionalnie i sezonalnie. Karta jest mała, wybór zatem nie wielki, ale na talerzu lądują nam produkty od sąsiada rolnika i to te, które aktualnie wyrosły mu w ogródku.

Specjalnością zakładu jest Cordon Blue, pod różnymi postaciami. Jest to pierś kurczęca faszerowana serem i szynką, a w Nektarze dodatkowo odpowiednio kolorowa.

Rodzinną kolację zaczęliśmy od Amuse Bouche, czyli mały pokaz kulinarny szefa kuchni, którym była roladka ze szpinaku…

20170406_SG_Nektar_JoannaRutkoSeitler_003

Moja córka, fanka łososia pod każdą postacią, zamówiła sobie ogórkowe Carpaccio z tą właśnie rybą. Porcja kosztuje 19.50, a wygląda tak:

20170406_SG_Nektar_JoannaRutkoSeitler_002

Ja i mąż wzięliśmy wspomniany wcześniej Cordon Blue. Ja z zielonymi szparagami, mąż z czosnkiem niedźwiedzim. (Co to jest dokładnie? Zajrzyj tutaj.) Oba dania podawane są z grilowanymi warzywami i ziemniakami na patyku, a kosztują po 28.90 CHF każde.

20170406_SG_Nektar_JoannaRutkoSeitler_001

Na koniec nie może zabraknąć deseru. Wybraliśmy niespodziankę szefa kuchni i się nie zawiedliśmy. Niespodzianka jest przeznaczona dla 2 osób i kosztuje 16.50. W jej skład wchodzi to, co akurat na świeżo zostało przygotowane. Na naszym talerzu znalazły się Panna Cotta, Creme Brulee, Ciasto czekoladowe, bezy truskawkowe, waniliowe ciasto mrożone, mango sorbert, trochę owoców i bita śmietana. Uprzedzę pytania…nie, nie daliśmy rady wszystkiego spałaszować.

20170406_SG_Nektar_JoannaRutkoSeitler_007

Nektar rozwinął się niedawno, wchodząc we spółpracę z Ostschweizer Jazz Kolektive, który w każdy pierwszy czwartek miesiąca organizuje tam koncert jazzowy i Jam Session. Od kwietnia dom w Nektarze znalazło nowe dziecię, które ufundowaliśmy wspólnie:

 

Najbliższa sesja jazzowa w Nektarze 4.05.2017 o 20.00. Wstęp wolny, a osoby, które grają i śpiewają standardy bluesowo-jazzowe są mile widziane. Nie trzeba znać języka, by się zaprezentować. Muzyka łączy.

Jeśli chcesz zobaczyć fotoreportaż z kwietniowej sesji, zapraszam cię na fp na Fejsbuku. Seitlerfotographie.

Do zobaczenia w Nektarze!

20170406_SG_Nektar_JoannaRutkoSeitler_008

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.